Сучасні тенденції економічного розвитку суспільства зумовлюють потребу вирішення низки проблем, серед яких – реалізація концепції «Навчання упродовж життя», що має на меті осучаснення знань та збагачення досвіду дорослої людини інноваційними технологіями та досягненнями сучасної науки і техніки.
Беззаперечним фактом є те, що рівень підготовки викладачів закладу вищої освіти визначає ефективність вирішення ними професійних завдань. На це наголошує й Міністерство освіти і науки, виокремлюючи стажування як один із пріоритетних напрямів освітньої реформи. З цією метою зав. кафедри «Електротехнологій та експлуатації енергообладнання» Колодійчук Л.С. проходив стажування на світлотехнічному виробничому підприємстві ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА», що займається проектуванням, конструюванням та виготовленням освітлювальних приладів.
-
ознайомлення з роботою проектного відділу;
-
розвиток основних компетенцій стажувальника на основі діяльнісного підходу, а саме: набуття нового досвіду щодо застосування сучасних інформаційних технологій в галузі «Електричної інженерії»та робота в програмі з проектування «Dialux»;
-
ознайомлення зі структурою та основними виробничими потужностями «ОСП Корпорація ВАТРА» (ливарне виробництво спеціалізується на виготовленні відливок з алюмінієвого сплаву (щільних, з високою чистотою поверхні, різноманітної конфігурації, з декоративними художніми поверхнями); вивчення досвіду застосування електротехнологічних установок на підприємстві: гальванічні ванни; координатно-револьверний прес гнуття з ЧПУ «AMADA» (Японія); виробництво пластмасових деталей виготовляє пластмасові деталі методом лиття під тиском термопластичних матеріалів, прямого і миттєвого пресування реактопластів і проводить їхню механічну обробку; роботи в складальному цеху і порошкової дільниці);
-
обмін досвідом і консультації керівника стажування;
-
екскурсії по цехах і лабораторіях підприємства;
-
розвиток контактів в академічному й науково-технічному середовищі (підписання Договору про співпрацю) та інше.
Узагальнюючи викладене, зазначимо, що стажування на провідних підприємствах є продуктивною формою освіти дорослих, яка спирається на індивідуальний підхід, забезпечує особистісне і професійне зростання педагога в межах спеціальності.