Віртуальні простори добре знайомі шанувальникам ігрової сфери. Але те, що система віртуальної реальності є чимось досить серйозним і може ефективно застосовуватись у надто великих і складних галузях, наприклад, в енергетиці, відомо небагатьом. Адже це справді ефективний засіб, що дозволяє створювати симуляції будь-яких ситуацій. За допомогою віртуального світу, створеного на базі VR, можна чітко відпрацювати систему безпеки та відтворити будь-які штатні процеси для тренування співробітників енергетичних служб та виявлення слабких місць у роботі окремих елементів будь-якого обладнання та робочого комплексу загалом.
17 листопада 2021 року за сприяння інноваційної компанії «Kampov technology» відбувся вебінар «VR (VIRTUAL REALITY) ТЕХНОЛОГІЇ В ОХОРОНІ ПРАЦІ. ПРАКТИКА І ПЕРСПЕКТИВИ», в якому прийняв участь декан факультету енергетики та електротехніки, доцент Василь БУНЬКО.
Організаторами події були Ольга БОГДАНОВА (модератор зустрічі) та Європейська спільнота з охорони праці (ESOSH).
В ході даного вебінару учасники дізнались про переваги та можливості віртуальної реальності, ознайомились з кейсами у сфері безпеки і охорони праці на електроенергетичних комплексах та об’єктах.
Директор компанії Юрій КАМПОВ розповів, що на сьогоднішній день одним з ключових напрямків діяльності компанії є розробка додатків доповненої і віртуальної реальності в промислових компаніях. Застосування технології реалізується на базі окулярів змішаної, доповненої і віртуальної реальності. В їхню команду входять як кращі програмісти в сфері розробки додатків для доповненої і віртуальної реальності, так і залучені на кожен новий проект експерти промислових підприємств, експерти з різних університетів в сфері металургії, гірничорудної промисловості та енергетики.
Крім мобільних AR або високоякісних AR-гарнітур, такі як MagicLeap або HoloLens, компанія спеціалізується на створенні інноваційного контенту в доповненій реальності, розробляє навчальні системи для будь-якого роду організацій, будує процес навчання як у веб-сервісах, впроваджуючи як Unity інтерактивність, так і на базі віртуальної реальності, зазначив Юрій КАМПОВ.
Компанія «Kampov technology» має досвід у створенні крос-платформних мобільних додатків і створенні комплексних мобільних рішень для проєктів будь-якого розміру. Більш детальну інформацію можна отримати на офіційному сайті https://kampovtech.com/.
Зустріч виявилась цікавою та корисною, адже передавати знання про сучасні технології є актуальним питанням сьогодення та заслуговує на доцільності використання кейсів у сфері безпеки і охорони праці за допомогою VR-технологій в освітньому процесі. Учасники вебінару мали можливість поставити питання спікерам, поспілкуватись в чаті, а також отримати сертифікати участі в даному заході.
Деканат факультету енергетики та електротехніки