Проєкт “Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти” започаткувала тематичну рубрику про ідеї академічної доброчесності та якості освіти. Візуальні практичні кейси на цю тематику демонструють, що академічна доброчесність стосується усіх і кожного.
Перевірка текстів на плагіат стала буденністю для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти. Кожен випускник університету чи інституту, науковий керівник та здобувач наукового ступеня повинен вміти написати академічний текст без плагіату та правильно оформлювати запозичення. Перевірка роботи на наявність плагіату неминуча, проте навчитися тлумачити результати важливо, так само як і написати академічний текст.
22 квітня 2021 року відбувся вебінар з академічної доброчесності на тему: «АНАЛІЗУЄМО ЗВІТ ПРО ПЕРЕВІРКУ НА ПЛАГІАТ», в якому взяли активну участь науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти факультету енергетики та електротехніки ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут».
Захід проходив за участі та підтримки проєкту Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти - Academic IQ та Unicheck Україна.
Під час заходу було висвітлено основні аспекти звіту подібності, який формується після перевірки роботи на плагіат, розглянуто практичні кейси, надано відповіді на запитання про перевірку тексту на плагіат та академічну доброчесність в закладах вищої освіти.
Спікером заходу був експерт з академічної доброчесності, комерційний директор Unicheck Україна АНДРІЙ СІДЛЯРЕНКО.
На вебінарі він також розповів про те:
- Як синергія людини та машини дають найкращі результати перевірки на плагіат;
- Чому звіт подібності - не довідка про перевірку;
- На які сигнали звіту подібності потрібно звертати увагу;
- Які технології використовують для пошуку текстових модифікацій.
Вебінар був цікавим, корисним та практичним для здобувачів вищої освіти, викладачів, та всіх зацікавлених, хто пише академічні тексти, підвищує якість вищої освіти та дотримується академічної доброчесності.
Деканат факультету енергетики та електротехніки