В тіні розмальованих осінніми барвами дерев маюріють сліди колишньої краси і величі напівзруйнованого Бережанського замку, який є окрасою міста, одною із найстаріших пам`яток архітектури. Він входить до переліку ста чудесних замків і фортець України. Замок збудований у стилі ренесансу родиною шляхтича Миколи Сенявського у середині XVІ ст.
Біля стін величного замку 22 вересня 2021 р. науково-педагогічними працівниками кафедри електротехнологій та експлуатації енергообладнання Семеновою Н.П. та Гайдукевич С.В. було проведено відкриту виховну годину на тему: «В тіні дерев старого замку».
На прикладі цієї споруди спостерігався перехідний етап у системі фортифікаційного будівництва – від суто оборонних функцій до оборонно-житлових. Стіни фортеці, товщиною від 2 до 6м., оточені річкою Золота Липа. Цю місцевість було обрано не випадково, оскільки вона створювала першу природну лінію оборони фортеці. Оригінальність будівництва цього замку полягає у тому, що він постав не на високій горі, а у глибокій заболоченій долині річки. Фортеця отримала вигляд п'ятикутника, у палаці, що прилягає до неї з південної сторони, знаходяться головні в'їзні ворота, зі сходу і з заходу височіють напівзруйновані вежі.
Серед зелені замкового дворику знаходиться мініатюрний макет фортеці, такий вигляд вона має отримати після реконструкції.
На території замку знаходиться вишуканий однонефний костел Святої Трійці, який був зведений у 1554 р., що поєднав архітектурні стилі готики, ренесансу (оформлення вікон) і бароко (овальні ніші). Біля храму знаходяться дві каплиці-усипальниці, в яких було облаштовано саркофаги шляхтичів Сенявських. В костелі ще залишилися ознаки багатства внутрішнього оздоблення.
Біля величних стін старої фортеці в тіні дерев старого замку здобувачі вищої освіти здійснили історичний екскурс, декламували вірші та просто приємно провели час.
Старші викладачки Світлана ГАЙДУКЕВИЧ, Надія СЕМЕНОВА