Система освіти має враховувати потреби ринку праці, а роботодавці зі свого боку повинні ознайомитися з чинними освітніми програмами. Саме цим питанням було присвячене чергове засідання ради роботодавців, яке відбулось 7 травня 2020 року на факультеті енергетики та електротехніки. На засіданні були присутні представники Ради роботодавців, а також декан факультету, завідувачі кафедр, гаранти освітніх програм.
Метою такої співпраці є модернізація освітнього процесу, якісна підготовка кваліфікованих фахівців відповідно до вимог інноваційних технологій виробництва.
Розпочав зустріч декан факультету Василь БУНЬКО. Він зазначив, що нинішнє суспільство потребує нових підходів до формування сучасного фахівця і наголосив на необхідності врахування під час оновлення освітньо-професійних програм інтересів усіх зацікавлених сторін у їх реалізації, в тому числі і стейкхолдерів, для яких факультет готує фахівців.
До складу стейкхолдерів освітньої програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» ввійшли:
Іван ХОМА – директор Львівського ремонтно-експлуатаційного центру Західної електроенергетичної системи НЕК «УкрЕнерго»;
Володимир ОСТАП’ЮК – помічник голови правління – генерального директора з питань охорони праці ВАТ «Тернопільобленерго»;
Василь ГНАТИШИН – начальник Козівського РЕМ ВАТ «Тернопільобленерго»;
Дмитро БУНЯК – директор філії «Південна» АТ «Прикарпаттяобленерго»;
Артур КОРОБОВ – головний менеджер з автоматизації ТОВ «ФЕНІКС КОНТАКТ»;
Григорій ГРИНЯКОВ – начальник Кременецького РЕМ ВАТ «Тернопільобленерго»;
Сергій МАТВІЄНКО – провідний інженер ТОВ «КЕТЗ» ТМ «РЕЛСІС»;
Віталій УСТИМЧУК – директор компанії «SimpleEnergy» та ряд інших підприємств.
До складу стейкхолдерів освітньої програми «Комп’ютерні науки» увійшли:
Сергій КРИВОРУЧКО – директор ТОВ «МегаКом» - провайдер Інтернет-послуг;
Ярослав ГОРОДИСЬКИЙ – ФОП, сервісний центр «Цифровик»;
Роман ДУМАНСЬКИЙ – розробник програмного забезпечення (software developer) компанії ELEKS;
Михайло ЯРОШЕВСЬКИЙ – ПП «Міжрегіональна академія інформаційних технологій»;
Марія ЛУК’ЯНОВА – громадська організація «Навігатор-2.0»;
У ході засідання із роботодавцями відповідно до порядку денного обговорено освітні програми та навчальні плани підготовки фахівців спеціальностей «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та «Комп’ютерні науки». Основна увага стейкхолдерів була зосереджена на обговорені конструктивних ідей щодо формулювання цілей та визначення програмних результатів освітніх програм.
Усі стейкхолдери одностайно висловилися за підвищення ролі практичної складової у якісній підготовці випускників та запропонували свою допомогу у цьому питанні як з боку надання баз практичної підготовки, так і з боку участі виробничників в освітньому процесі.
Висловлені пропозиції та побажання роботодавців прийняті до уваги гарантами освітніх програм та завідувачами кафедр.
На засіданні також було обговорено питання відповідності рівня підготовки випускників факультету сучасним вимогам роботодавців та їх подальшого працевлаштування; особливості діяльності електроенергетичних підприємств, ІТ-компаній в умовах нової політичної та економічної реальності; якості й навички, які сприятимуть підвищенню конкурентоспроможності випускників на ринку праці, а також напрями подальшої співпраці.
На завершення декан факультету подякував роботодавцям за активну участь і співпрацю у підготовці майбутніх фахівців.