Стажування здобувачів вищої освіти за кордоном - одна із форм набуття практичної підготовки, яка є обов’язковою компонентою освітньо-професійної програми підготовки фахівців для здобуття ступеня вищої освіти відповідно до навчальних планів спеціальності.
Таке стажування – це хороша можливість отримати практичний досвід, спробувати свої сили, реалізувати круті проєкти, а також завести цікаві знайомства.
Метою такого стажування є сприяння інтеграції національної аграрної освіти до світового освітнього простору на основі закріплення теоретичних знань студентів та вивчення практичного досвіду ведення сільського господарства у розвинених країнах, оволодіння студентами передових технологій вирощування, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції, вивчення досвіду застосування сучасної техніки та набуття практичних навичок роботи з нею, зокрема в галузі електричної інженерії, енергозберігаючих технологій та автоматизації технологічних процесів на виробничих об’єктах і підприємствах.
У ході виробничої практики магістранти факультету енергетики та електротехніки знайомляться зі специфікою діяльності підприємств агросфери, набуваючи професійних умінь в сучасних умовах господарювання.
Зокрема, здобувач вищої освіти освітнього ступеня «Магістр» ЛАПШИНСЬКИЙ МАКСИМ спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» відповідно до угоди про міжнародне співробітництво проходить стажування на виробничому підприємстві Mastputen-Brüterei Ahlhorn GmbH & Co.KG (Ahlhorn, Німеччина), яке займається штучним виведенням індиків.
Інкубаторій призначений для здійснення технологічного процесу штучного виведення індиків, де температура (36-38оС) і вологість встановлюється відповідно до режиму роботи інкубаторів за допомогою автоматичних регуляторів та спеціальних пристроїв системи автоматичного управління.
На даному виробничому об’єкті студент має можливість проводити аналіз роботи та налаштування системи автоматичного регулювання параметрів мікроклімату в інкубаторії, досліджувати роботу окремих елементів системи електроживлення та автоматичного керування технологічними процесами.
Тому слід відзначити, що зарубіжне виробниче стажування є одним із найважливіших умов формування професійних компетентностей у здобувачів вищої освіти, які необхідні для подальшої професійної діяльності в галузі електроенергетики та автоматизації систем керування.
Деканат факультету енергетики та електротехніки