Науково-дослідна робота є одним із важливих етапів підготовки висококваліфікованих фахівців, яка дозволяє поєднувати наукові, практичні та творчі інтереси й реалізовувати зусилля для отримання нового чи вдосконалення існуючого, тому адміністрація інституту всіляко сприяє науковим прагненням здобувачів освіти. Зокрема, для студентів спеціальності 201 «Агрономія» на території інституту створено дослідну ділянку, де вони мають змогу відпрацьовувати технологію вирощування основних сільськогосподарських культур.
Цього року майбутніми агрономами, які є учасниками студентського наукового гуртка «Агропреспектива», що функціонує на кафедрі машиновикористання та технологій в сільському господарстві, відбулось чергове засідання, темою якого було «Вибір сортів та планування посіву гречки на дослідній ділянці інституту».
Спікери засідання к.біол.н. Оксана МАЦЮК та к.т.н. Володимир ДИНЯ ознайомили учасників із прикладами складання схем дослідів та технологією вирощування гречки. Між студентами та викладачами відбулося активне обговорення сортів даної культури, способи сівби, застосування ЗЗР, підживлення гречки протягом вегетації.
Після організаційних заходів гуртківці під керівництвом викладачів Богдана КУДЛИ та Світлани ДУДКИ вирушили на дослідну ділянку, де провели підготовчі роботи та висів насіння гречки чотирьох сортів «Селяночка», «Дикуль польовий», «Ярославна» та «Антарія». Дані сорти гречки придбано у дослідному інституті греки ТзОВ "КИЇВ АГРОТЕК". Під час періоду вегетації гречки, учасники гуртка будуть здійснювати спостереження за погодніми умовами та їх впливом на культуру.
Перший досвід в практичних умовах для учасників гуртка та викладачів кафедри, які очолювали процес підготовки ділянки до посіву, виявився надзвичайно цікавим та пройшов в активній та цікавій атмосфері.
Богдан КУДЛА
асистент кафедри
машиновикористання та технологій в с.г