Продовж січня 2024 року НПП кафедри машиновикористання та технологій в сільському господарстві разом із здобувачами вищої освіти за спеціальністю 201 «Агрономія» та 208 «Агроінженерія» взяли участь у онлайн-конференції від компанії InterAGROLab «Шлях до ефективного землеробства!».
Перший день роботи конференції розпочався 23 січня 2024 р. з теми «З чого почати — дослідження ґрунтів та інших ресурсів. Насіння». Спікером першої доповіді виступила Грядченко Надія, завідуюча лабораторією, хімік-аналітик MicroBio Laba з темою "Відкриваємо потенціал поля". З продовженням тематики "Новітня система PRO-TIL" виступив Ярошенко Олександр, директор групи компаній ВТА Group офіційного дилера Mzuri в Україні.
25 січня проходив другий день роботи конференції за темою «Ефективний захист та живлення». Саме цього дня розглядалося питання мікробіології та джерел додаткової ефективності, що є досить актуальним при підготовці фахівців агрономії, оскільки саме живлення рослин впливає на їх розвиток та врожайність. Ці питання розкрив співвласник компанії LifeBiochem Андрющенко Олександр. Також другого дня роботи конференції розглянули питання «Технології захисту від бренду DEFENDA» – спікером виступив Олександр Хмелюк, керівник агродепартаменту LNZ Group.
Фахівці спеціальності 208 «Агроінженерія» приняли продуктивну участь на третій день роботи конференції 30 січня, коли розглядались питання «Техніка та знаряддя для ефективної роботи».
Під час конференції учасники розглянули не лише поверхневий огляд, а й глибокий інсайт та рішення для точного землеробства, розкрили суть та переваги для ефективного вирощування сільськогосподарської продукції, що відкриває нові можливості для оптимізації виробничих процесів. Для забезпечення економічної вигоди та стійкості у сільськогосподарському виробництві обговорювалось питання оптимізації витрат добрив, насіння та захист рослин.
Впродовж трьох днів конференція компанії InterA GROLab об’єднала понад 100 провідних фахівців сільського господарства, які мали можливість обговорити свої питання з провідними експертами компанії InterAGROLab та їхніми партнерами. Такий обмін досвідом є одним із етапів для підвищення фахового рівня в галузі сільського господарства виробникам, здобувачам та надавачам освітніх послуг.
Участь НПП кафедри та здобувачів вищої освіти у заході дозволить не тільки ознайомитись з новими технологіями, а й поглибити свої знання в сучасних технологіях, які використовуються при вирощуванні сільськогосподарської продукції.
Володимир ДИНЯ
завідувач кафедри машиновикористання
та технологій в с.г.