![1](/images/NEWS/News_2023_I/AI-15-02-23/1.jpg)
Інформаційний партнер: Latifundist.com – головний сайт України для агробізнесу.
Мета конференції – залучити до обговорення стратегії розвитку в Україні галузі біопереробки агрокультур у військовий та післявоєнний періоди представників влади, бізнесу (переробників зерна, постачальників технології та обладнання для галузі, будівельників, логістів, трейдерів, представників малого та середнього бізнесу) та сприяти створенню нової промислової галузі України.
Основна увага конференції акцентувалась на можливості створення понад 30 заводів біопереробки у різних регіонах України. Про це повідомив президент Громадської Спілки «Українська Асоціація промислових біотехнологій» Олександр Бататін, який зазначив: «Якщо Україна почне переробляти 50% експортованої агросировини, в першу чергу пшеницю і кукурудзу, то отримає додатково $30 млрд експортної виручки щороку. А це збільшення на 55 млрд грн податкових надходжень у бюджет, створення 27 тис. робочих місць та збільшення внеску АПК у ВВП України на 19%.».
Розглянуті на конференції питання тісно пов’язані з вивченням таких дисциплін як «Машиновикористання у переробній галузі», «Машини і обладнання для біотехнологій» та «Біотехнічні системні комплекси аграрного виробництва», тому присутність була важливою та інформативною для слухачів. Участь у заходах такого формату дозволяє учасникам навчального процесу відслідковувати та аналізувати виклики сьогодення, особливо у воєнний час, формування стратегій розвитку аграрної сфери в напрямку біотехнологій.
Володимир ДИНЯ
завідувач кафедри машиновикористання
та технологій в с.г.