ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!

Виїзне заняття на молочно-товарній фермі компанії «Агропродсервіс»

0З метою практичного ознайомлення студентів з особливостями організації роботи на молочно-тваринницьких фермах та закріплення теоретичних знань з дисципліни «Технологія галузі» і «Сільськогосподарські машини та машиновикористання у рослинництві» 3 жовтня 2023 року викладачі кафедри машиновикористання та технологій в сільському господарстві Володимир ДИНЯ, Олег КИРИК та Богдан КУДЛА провели виїзне практичне заняття для студентів освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 208 «Агроінженерія» та 201 «Агрономія» на молочно-товарній фермі компанії «Агропродсервіс» село Денисів Купчинецької сільської громади. Молочно-тваринницький комплекс компанії є незамінним доповненням великої рослинницької діяльності, де утворюється повний цикл виробництва сільськогосподарської продукції з раціональним використанням трудових, земельних та матеріальних ресурсів. 
Зустрів студентів та викладачів, а також провів детальну екскурсію випускник «Бережанського агротехнічного інституту», керівник молочно-товарної ферми Іван Миронович МИХАЙЛИШИН. Він розповів, що у селі Денисів знаходиться найбільша за чисельністю голів ферма компанії з утримання та розведення ВРХ. Наразі здійснюється будівництво коронажної ями для заготівлі корнажу. Залежно від вікового та фізіологічного стану тварин, усе поголів’я розподілене у чотирьох окремих корівниках – дійне стадо, нетелі та сухостій і родильне відділення.

51

 
 
 
 
Для забезпечення оптимальних надоїв протягом активного періоду життя корів без надмірної витрати життєвого ресурсу тварин, Іваном Мироновичем розроблені раціони годівлі з різним співвідношенням сухих і вологих кормів. За рахунок такого обдуманого підходу, середній добовий надій по господарству складає 30-40 л/корову, річний – 12–13 т високоякісного молока. Щоденно компанія реалізує 55000 л молока на Тернопільський завод «Молокія».

34

 
Для внутрішніх потреб годівлі тварин компанія має власні посіви однорічних та багаторічних трав, кукурудзи на силос та інших зернових культур. Також, для заготівлі кормів є цех із сучасним обладнанням для приготування поживних зерносумішей, які додають у їх склад. Суміші кормів готують у напівначіпних тракторних бункерах-міксерах компанії «ВVL» закордонного виробництва, що використовуються одночасно й кормороздавачами. 

26

 
Студентам було продемонстровано роботу приладу «Ekomilk» для визначення кількісно-якісних показників молока (жир, білок, вода, щільність) й детально ознайомлено з особливостями миття і дезінфекції доїльної апаратури.
Підсумовуючи поїздку, варто відмітити, що молочно-товарна ферма компанії «Агропродсервіс» у с. Денисів вирізняється традиційною системою організації процесу із поступовим оновленням матеріально-технічних засобів виробництва та запровадженням елементів сучасних технологій.
Виїзне заняття виявилась напрочуд цікавим та пізнавальним не лише для студентів, але й для викладачів. Кафедра вдячна Івану Мироновичу за детальне ознайомлення з особливостями виробництва компанії та сприяння у підготовці молодих фахівців агропромислового виробництва.
 
Володимир ДИНЯ
завідувач кафедри
машиновикористання та технологій в с.г.
 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme