ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
АГРОІНЖЕНЕРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Україна тримає стрій!!!

Круглий стіл на тему "Використання сучасних технологій у агроінженерії для оптимізації взаємодії систем «машина-поле»

1Сучасна агроінженерія вимагає високого рівня технічних знань, що дозволяють ефективно інтегрувати технології у виробничий процес. Одним із ключових аспектів цієї галузі є оптимізація взаємодії сільськогосподарських машина з полем, яка ґрунтується на поєднанні технічних засобів і польових умов, що впливають на продуктивність агровиробництва. Тому 7 листопада 2024 року проведено круглий стіл для студентів третього курсу спеціальності 208 «Агроінженерія», метою якого було обговорення технологічних рішень для підвищення ефективності технологічних процесів при взаємозв’язку сільськогосподарських машин з полем за допомогою інноваційних підходів.
Обговорення розпочалося з доповіді здобувача освіти Ігоря ГОЛОВАЦЬКОГО, який розглянув технології для збору польових даних, включаючи GPS, агродрони, супутникові знімки та сенсори. Доповідач зазначив, що використання точних даних про стан поля дозволяє агроінженерам розробляти стратегії для оптимізації роботи техніки. Ці дані також служать основою для ухвалення рішень щодо вибору техніки, режиму її роботи та можливих шляхів її модернізації.
В обговорені доповіді учасники зазначили, що важливо посилювати інтеграцію дронів, супутникових знімків та сенсорів у процес моніторингу польових умов. Це дозволить аграріям і агроінженерам своєчасно реагувати на зміни, зокрема на мікрокліматичні умови, і підвищувати ефективність агровиробництва.
23
В наступній доповіді здобувач освіти Олег БРЕГІН зазначив, що важливу роль відіграє використання спеціалізованого програмного забезпечення, яке дозволяє моделювати процеси роботи техніки в польових умовах. Студенти обговорювали переваги таких систем і важливість аналізу польової ефективності для зменшення витрат на паливо, знос техніки та підвищення продуктивності.
Важливість раціонального використання ресурсів та оптимізацію енергоспоживання в своїй доповіді звернув увагу Василь СКАСКІВ, де обговорив новітні методи енергозбереження та зменшення викидів, такі як використання більш ефективних двигунів та автоматизації процесів. Здобувач освіти акцентував увагу на важливості енергозбереження у сільському господарстві, включаючи впровадження електрифікованих машин та автоматизованих рішень.
Одним із важливих аспектів є екологічний вплив техніки, зокрема, вплив на ґрунтову структуру. З такою тематикою виступив Віталій БАБІЙ, де зазначив, що надмірне ущільнення ґрунту призводить до зниження врожайності, тому важливо враховувати показники тиску на ґрунт, зокрема, обговорювалися методи розподілу ваги техніки та технології, що допомагають зменшити негативний вплив на польові екосистеми.
4
На закінчення заходу завідувач кафедри машиновикористання та технологій у сільському господарстві Володимир ДИНЯ зазначив, що для підтримання стійкості родючості ґрунтів, важливо продовжувати дослідження в напрямку впливу сільськогосподарської техніки на ґрунт та розробляти нові методи для зменшення ущільнення ґрунту, а такі дослідження сприятимуть збереженню структури ґрунту та підвищенню екологічної безпеки виробництва.
Круглий стіл показав високу зацікавленість здобувачів освіти у новітніх технологіях та оптимізації системи "машина-поле" на виробництві. Обговорення таких аспектів агроінженерії дозволяє підвищити світогляд майбутніх фахівців щодо важливості технологічних інновацій у сільському господарстві.
 
Володимир ДИНЯ
завідувач кафедри машиновикористання
та технологій у сільському господарстві

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme