В Україні, як і в інших країнах Європи, збережені архітектурні пам’ятки, які становлять культурну спадщину країни. Замки та фортеці становлять органічну складову історичних краєвидів Поділля, Галичини, Закарпаття, Волині та інших регіонів, які служать передумовою для організації замкового туризму і на цій основі оптимізують туристичну діяльність в цілому, виконуючи різноманітні функції. Історичні архітектурні об’єкти в певній мірі можуть визначати туристичні напрями екскурсійних маршрутів.
6 жовтня проведено бінарне лекційне заняття на тему: «Архітектура України» з дисципліни етнокультурологія для студентів ОПП Туризм та здобувачів вищої освіти І курсу. Надія Островська к.пед.н., доцента кафедри гуманітарної освіти і туризму охарактеризувала стилі архітектури, коротко описала їх відмінності, презентувала основні архітектурні надбання України. Завідувачка НДіМП відділу ДІАЗ Олена Лугова здійснила цікаву і пізнавальну екскурсію архітектурними пам‘ятками міста Бережан та історико-культурною перлиною – замком Сенявських. В приміщеннях замку, студенти ознайомили з історією його будівництва, Олена Лугова продемонструвала ліпні і мармурові прикраси, створених одночасно з будівництвом фортеці відомим на той час митцем Йоганом Пфістером, розповіла про його життя і творчість, який вважається найвидатнішим скульптором німецької школи на межі XVI-XVII ст., що творив на теренах Руського воєводства.
Вивчаючи архітектурну спадщину нашого краю, як об’єкт туристичної діяльності, здобувачі вищої освіти дійшли висновку, що саме Бережанський замок та інші культурні пам’ятки мають великий потенціал для розвитку туризму в регіоні.
Лекційне заняття було цікаве та пізнавальне, яке поглибило знання студентів про розвиток архітектури України та Бережанщини, розширило їх світогляд щодо архітектурного надбання нашого краю.