ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

Бережани та околиці на давніх поштівках і світлинах кінця ХІХ ст.

1Щасливий той, хто займається улюбленою справою.
І подвійно щасливий той, хто присвятив себе цьому не за потребою,
а тому, що сам так вирішив

    22 березня до 494 річниці надання Бережанам Магдебурзького права у Бережанському краєзнавчого музеї відбулася презентація альбому «Бережани та околиці на давніх поштівках і світлинах кінця ХІХ ст.». 

2     Поштові листівки були популярним засобом зв’язку на всій території Габсбурзької монархії. Над ними працювали відомі у той час фотографи, художники і видавництва, а тогочасні мандрівники відправляли своїм адресатам такого відкритого листа із зображенням панорами міста, архітектури і пейзажів. Тому зараз вони мають історичну, естетичну, художню і культурну цінність.

    Колекціонер-філокартист Андрій ЗАХАРКІВ-ОЛІЙНИК захопився збиранням саме Бережанських поштівок і світлин, як колекції додаткових ілюстрацій для упорядкування домашніх архівних матеріалів про свого дідуся, січового стрільця, уродженця Бережанщини.

43    Упорядником видання став львівський дизайнер з корінням із Бережан Андрій КІСЬ, а текстове оформлення розділів альбому належить відомому бережанцю Богдану ТИХОМУ.

5    Альбом, до якого увійшли 460 листівок із зображеннями архітектури і пейзажів Бережанщини кінця ХІХ ст., безумовно становить цінність для істориків, архітекторів, краєзнавців, урбаністів та реставраторів. Мер міста Ростислав БОРТНИК наголосив на важливості проєкту і потребі збільшення накладу, оскільки альбом є гарним подарунком громаді і її гостям.

17113184149667    Організатори події провели лотерею-розіграш презентаційно-туристичної продукції Бережан від Відділу культури, туризму та релігій Бережанської міської ради. Мені пощастило виграти конверт із поштовими картками з фондів Бережанського краєзнавчого музею.

17113184148648     Наприкінці ХІХ ст. поштові листівки популяризували місто, розповідали світові про Бережани та запрошували мандрівників і зараз альбом допоможе розвивати туризм у Бережанах і запросить відвідувати наше містечко.

Ірина Соловей,
ст.викл. кафедри гуманітарної освіти і туризму

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme