22 лютого 2024 року проведено бінарне засідання гуртків «Зелений туризм» та «Україна і світ», у якому взяли участь викладачі кафедри гуманітарної освіти і туризму, гуртківці та студенти, які цікавляться розвитком туризму свого краю.
Перед присутніми виступив завідувач кафедри Богдан ЛУГОВИЙ, який розповів про новинки туристичного форуму «Тернопільщина вражає», цікаві ідеї, проєкти, плани та перспективи щодо розвитку галузі в області, досвід громад у туристичному напрямку та співпрацю у плануванні туристичних маршрутів, акцентував на важливості дослідження історико-культурної спадщини як одного з ключових аспектів популяризації регіону.
Керівник гуртка «Україна і світ» Зоряна ГЕРАСИМІВ проаналізувала особливості розвитку туризму в умовах воєнного стану, нові технології, які впливають на трансформацію туризму, передбачають розширений доступ до інформації та бронювання подорожей, мобільні додатки для навігації та персоналізованих рекомендацій, віртуальні подорожі, розумні технології та інновації у сфері дистанційної роботи для туристів.
У своїх доповідях здобувачі вищої освіти зосередили увагу на особливостях розвитку туризму Тернопільщини, основних складових туристичної індустрії громад.
Роман ЯРЕМА розкрив розвиток перспективних видів туристичної діяльності (зелений туризм, екотуризм, паломницький та гастрономічний туризм), представив туристичні маршрути, які включають маловідомі туристичні пам’ятки, поєднання відпочинку з оздоровленням та комбінації різних туристичних послуг.
Вікторія МИКОЛИШИН розповіла про економічні аспекти туристичної діяльності, можливості для розвитку бізнесу у громадах, наголосивши на необхідності покращення туристичної інфраструктури та залучення інвестицій.
Юрій АБРАМОВИЧ зазначив, що важливим чинником розвитку туризму є природно-рекреаційний потенціал регіону та запропонував власні рішення для ефективного розвитку туризму в Тернопільській області.
Керівник гуртка «Зелений туризм» Надія ОСТРОВСЬКА наголосила на необхідності популяризації туристичних можливостей, обміну досвідом та створення власних ініціатив для приваблення туристів у наш край, поєднання внутрішнього туристичного ресурсу з унікальними особливостями крафтового виробництва, фермерства, садівництва. Доповідачка зазначила, що розуміння та використання туристичного потенціалу допомагає місцевим спільнотам, підприємцям та іншим зацікавленим сторонам розвивати туризм, залучаючи інвестиції для розвитку регіону.
Засідання гуртків було продуктивним і мотивуючим. Такі обговорення є важливими для обміну досвідом, вивчення нових аспектів туризму та розвитку спільних вподобань до мандрівок. Нехай наші зустрічі залишаються цікавими і надихаючими, а члени гуртків продовжують відкривати для себе нові горизонти у світі подорожей, адже туризм – захоплива та різноманітна галузь, яка пропонує безліч можливостей діяльності та творчості.
Зоряна Герасимів,
Надія Островська,
Олена Підлужна,
керівники гуртків