1 листопада вшановуємо День проголошення ЗУНР. Викладачка кафедри Гуманітарної освіти і туризму к.і.н., доц. Олександра Троханяк із студентами групи М-11Б провела відкрите виховне заняття: «БОРОТЬБА ЗА УКРАЇНСЬКУ ДЕРЖАВНІСТЬ».
Завершення Першої світової війни стало поштовхом до утворення нових демократичних суспільств. 31 жовтня К.Левицький в Народному Домі зібрав на нараду УНР і Військовий комітет. Він повідомив, що цісарський намісник Гуйн категорично відмовився передати владу українцям чи полякам і поляки збираються перехопити владу. Д.Вітовський заявив: «Якщо цієї ночі ми не візьмемо Львів, завтра його візьмуть поляки». Категоричність воєначальника переконала всіх і було видано наказ міським і повітовим комісарам-українцям негайно брати владу в свої руки.
Зранку 1 листопада 1918 р. над ратушею замайорів синьо-жовтий прапор, всюди висіли надписи – привітання, що утворено ЗУНР. Українці прагнули своєї держави. Новостворена Польська Республіка вважала ці землі своєю територією, розпочалась українсько-польська війна. Уряд ЗУНР починає формувати свої війська – Українську Галицьку Армію, штаб якої знаходився і в м. Бережани у приміщенні головного корпусу нашого інституту.
Студенти виступили із доповідями про утворення Тимчасового державного секретаріату, який очолив К.Левицький і 13 листопада урочисто проголосив державність ЗУНР, про вибори до (сейму) уряду, обрання депутатів, про українсько-польську війну, яка завершилася поразкою для українців.
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять національних патріотів, що боролись за незалежність Західноукраїнської Народної Республіки і боряться до сьогоднішнього дня за нашу НЕЗАЛЕЖНУ УКРАЇНУ.
К.і.н., доц. Олександра Троханяк