Ефективне використання потенціалу туристичної сфери неможливе без належного кадрового забезпечення. В умовах сьогодення ринок праці ставить все більші вимоги до фахівців, які не лише повинні мати відповідну освіту, але й бути компетентними, здатними аргументовано відстоювати власну думку, приймати професійні рішення, ефективно вирішувати типові та нетипові завдання, на належному рівні забезпечувати задоволення потреб споживачів та створювати високоякісний туристичний продукт.
27 березня 2023 року на кафедрі гуманітарної освіти і туризму в рамках діяльності студентського наукового гуртка «Україна і світ» відбувся диспут «Сучасний стан туристичної галузі України: загрози та можливості».
Керівник гуртка Зоряна ГЕРАСИМІВ зазначила, що диспут, як різновид дискусії, сприяє оволодінню соціальними навичками (soft skills), що є запорукою продуктивної взаємодії майбутніх фахівців туристичної галузі із роботодавцями, працівниками та клієнтами. Обговорення проблем, аналіз ситуацій, пошук виважених рішень, вміння переконувати, слухати співрозмовника, вести конструктивний діалог в ході диспуту сприяють особистісному розвитку здобувачів, є важливим засобом формування професійної компетентності та сприяють підготовці до подальшої роботи за спеціальністю.
В ході засідання здобувачі розглянули важливі питання, що стосуються сучасного розвитку туристичної галузі, запропонували власне бачення проблем та перспектив туризму в непростих реаліях сьогодення.
Назар ГОЛОВКО у своїй доповіді «Туризм в Україні сьогодні» звернув увагу на те, що одним з найбільш перспективних напрямів туристичної діяльності є зелений туризм, який є привабливим для різних груп населення, дає можливість відновити сили, відпочити, набратись нових вражень, отримати досвід спілкування з природою і просто приємно провести час. Організація туристичного бізнесу з акцентом на зелений (сільський) туризм дає змогу отримати прибуток, сприяє розвитку територіальних громад, створює робочі місця, є важливим джерелом наповнення бюджету.
Марія МИЩИШИН виступила із доповіддю «Сучасні виклики туризму», у якій розкрила основні загрози, які сьогодні стоять перед туристичною галуззю України, розглянула можливості повоєнного відновлення та перспективного розвитку туризму, звернула увагу на необхідність забезпечення високої якості туристичного продукту, що дасть змогу підтримати на належному рівні конкурентоспроможність туристичної галузі.
Здобувачі активно обговорювали проблеми та перспективи розвитку туризму в Україні, пропонували власні шляхи виходу туристичної галузі із кризового стану, обмінювались думками, ділились враженнями. Диспут був інформативним, цікавим та корисним для учасників.
Зоряна ГЕРАСИМІВ,
керівник гуртка