ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

КРУГЛИЙ СТІЛ «ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ В УМОВАХ ВІЙНИ»

IMG 86199 листопада 2022 року на кафедрі гуманітарної освіти і туризму проведено спільне засідання студентських наукових гуртків «Україна і світ» та «Зелений туризм» у форматі круглого столу на тему «Проблеми розвитку туризму в умовах війни».

Війна в Україні – це найбільше випробування, яке сьогодні випало на долю нашої держави. Вона принесла катастрофічні руйнування та збитки, паралізувала роботу багатьох галузей, в тому числі і туризму. Доходи значної частини населення України різко скоротились, першочерговим завданням для багатьох українців є виживання, про відпочинок та подорожі більшість людей не думає, багато громадян виїхало з країни, рятуючись від війни. Іноземний в’їзний туризм також не розвивається, оскільки сьогодні існують певні логістичні труднощі, неможливо гарантувати безпеку подорожей, туристи не хочуть їхати в країну, у якій іде війна.

 Із вступним словом перед учасниками круглого столу виступив завідувач кафедри гуманітарної освіти і туризму Богдан ЛУГОВИЙ, який зазначив, що навіть в умовах війни туризм в Україні продовжує функціонувати, хоча багато туристичних фірм скоротили чи припинили свою діяльність, окреслив основні проблеми туристичної галузі та розповів про виклики, які сьогодні стоять перед виробниками туристичного продукту.

Надія ОСТРОВСЬКА, керівник наукового гуртка «Зелений туризм», окреслила перспективи розвитку туризму в західних областях України, де багато мальовничих ландшафтів, музеїв, архітектурних пам’яток, унікальні традиції та звичаї місцевого населення, зазначивши, що це дає можливість забезпечити короткочасний відпочинок, який сприятиме відновленню фізичних сил та психічного здоров’я, допоможе підвищити працездатність та зняти стрес.

Зоряна ГЕРАСИМІВ, керівник наукового гуртка «Україна і світ», наголосила, що сьогодні важливо забезпечити максимальну підтримку туризму, оскільки в повоєнний період галузь може стати важливим джерелом наповнення бюджету, забезпечить створення робочих місць, сприятиме залученню інвестицій, розбудові інфраструктури та соціально-економічному розвитку сільських територій.

 Здобувачі вищої освіти підготували цікаві доповіді з презентаціями, у яких подали власне бачення окремих аспектів впливу війни на функціонування туристичної сфери.

Максим ЗІНЧУК виступив із доповіддю на тему «Розвиток зеленого туризму в умовах війни», у якій відмітив, що зелений туризм в реаліях війни має свої особливості, українські туристи почали цікавитись відпочинком у сільській місцевості, яка знаходиться в тилу. Зелений туризм відкриває нові можливості для реалізації потреб у відпочинку, оздоровленні та культурному збагаченні.

Степан ТЕЛЕНЦЬО у своїй доповіді «Віртуальний туризм в умовах війни» зазначив, що сучасні технології дають можливість проведення подорожей, екскурсій у новому форматі, дозволяють пізнати особливості природи, історії, культурної спадщини регіонів України та наголосив, що розвиток віртуального туризму у майбутньому може стати одним з напрямів туристичної індустрії.

Юля КАЧАЛО розкрила тему «Конкурентоспроможність туристичних підприємств», у якій зробила акцент на економічних аспектах туристичної діяльності, проаналізувала загрози та можливості розвитку туризму в умовах війни та запропонувала заходи для відновлення туристичної галузі, яка постраждала внаслідок воєнних дій в Україні.

Роман ЯРЕМА виступив із темою «Розвиток туризму із врахуванням інтересів інтеграції у Європейський Союз», у якій наголосив на необхідності підвищення якості туристичних послуг, адаптації законодавства у туристичній сфері із європейським та зазначив, що доцільно запозичити досвід країн, які є лідерами у сфері туризму.

Засідання круглого столу пройшло в атмосфері динамічного та творчого пошуку, максимальної концентрації уваги на вирішенні проблем, сприяло активізації пізнавальної діяльності здобувачів та формуванню компетентностей, необхідних майбутнім фахівцям у сфері туризму. Захід був пізнавальним та корисним для всіх учасників.

Керівники наукових гуртків:

 Зоряна ГЕРАСИМІВ,

Надія ОСТРОВСЬКА

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme