В рамках відзначення Дня української писемності та мови Бережанський краєзнавчий музей вже кілька років поспіль дає можливість бажаючим повернутись на кілька років назад і спробувати каліграфічно написати кілька фраз. Пропонуються різного виду приладдя для письма, а охочі відвідувачі пробують ними оволодіти.
Музейники, окрім самої «проби пера», охоче ознайомили викладачів Миколу Потапенка та Ольгу Шумінську, а також студентів І курсів ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» з окремими експозиційними матеріалами таємниць давнього письма.
«Маючи практику спілкування зі студентами, завжди ще й зацікавлюємо оволодівачів такої чоловічої професії історичною спадщиною нашого краю, мистецьким спадком та визначними місцями, будівлями, особистостями. Приємно бачити в очах зацікавлення почути зустрічні питання і неочікувані здивування», – ділиться враженнями екскурсовод музею Галина Бахматюк.
На сьогоднішній день атмосфера практичного заняття, котре по-музейному швидше зветься майстер-класом, була особлива, адже знайомились з каліграфією у виставковій залі, де діє виставка знаних у місті фотохудожників Наталії Леськів та Володимира Неділька. Вони бачать місто у свій, мистецький спосіб. Бачать його красивим і трішечки сумним (на окремих фотороботах).
Студенти ознайомились з азами користування і письма пером, спробували писати гусячим пером, ручкою з пером давньою та сучасною. Результат був очікуваний, адже не буває груп, котрі залишаються байдужими до занять у музеї.
Викладачі та студенти висловлюють щиру подяку працівникам музею за змістовний і цікавий майстер-клас «проби пера».
Ольга Шумінська