ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!
Featured

Міждисциплінарна інтерактивна конференція «Культурний код подорожей: мова, історія, туризм — діалог культур та ідей»

IMG 1980    20.05.2025 року напередодні Всесвітнього дня культурного розмаїття заради діалогу та розвитку на кафедрі гуманітарної освіти і туризму відбулась міждисциплінарна інтерактивна конференція «Культурний код подорожей: мова, історія, туризм – діалог культур та ідей», яка об’єднала здобувачів вищої освіти, викладачів та гостей задля вивчення зв’язків між гуманітарними дисциплінами та практикою сучасного туризму.

    Мета заходу – продемонструвати, як мова, культура, історія та туризм переплітаються в одному понятті – культурний код. Це своєрідний «генетичний» набір символів, наративів, традицій і мовних знаків, через які народи ідентифікують і представляють себе світові. Захід мав на меті не лише популяризувати наукові підходи до вивчення культури, а й залучити студентів до активного мислення, дослідницької діяльності та творчої взаємодії.

IMG 1768IMG 1773   З вітальним словом до учасників звернувся завідувач кафедри, к.і.н., доцент Богдан Луговий.  В доповіді «Культурний код нації і його вплив на туризм» розкрив вплив глибоких культурних пластів на формування туристичної привабливості регіонів та країн.

Під час роботи конференції висвітлено теми:

  • «Зелений туризм як чинник  збереження  культурної та історичної пам’яті»  –  як історичні події трансформуються у туристичні продукти –  к.пед.н., доцент Надія Островська;

IMG 1838IMG 1989

  • «Культурні коди Європи» – символи, історія, традиції в туристичному вимірі –  к.геогр.н., доцент Зоряна Герасимів;
  • «Мова як візитівка країни» – про роль мовного середовища у формуванні туристичного іміджу – к.пед.н., старший викладач Наталя Білан;

IMG 1976IMG 2007

  • «Внутрішній туризм як фактор патріотичного виховання та зміцнення національної ідентичності» – усвідомлення причетності до історії та відповідальності за майбутнє – к.геогр.н., старший викладач Олена Підлужна;

IMG 1982IMG 1991

  • «Подієвий туризм в Україні як інструмент збереження культурного коду» – сприяння міжрегіональному обміну культурою, популяризація традицій і звичаїв – к.е.н., старший викладач Ірина Соловей.

IMG 1801IMG 1786   Своїм досвідом поділилась завідувач науково-дослідного та музейно-просвітницького відділу ДІАЗ у м. Бережани Олена Лугова,  яка наголосила на важливості поєднання науки і практики у сфері культурного туризму. «Наше місто Бережани – це унікальний простір, де історія, архітектура  й живі  традиції творять цілісний культурний ландшафт. Але найважливіше – це не просто зберегти цю спадщину, а зробити її доступною і зрозумілою для сучасного туриста, особливо молоді», – зазначила гостя.

IMG 1816IMG 1808IMG 1806IMG 1824   Здобувачі взяли участь у рольовій грі «Інтерактивна симуляція туристичної подорожі», яку провела к.пед.н., доцент Зоряна Дзюбата. Захід поєднав  мовну практику, культурологічні знання та досвід туриста.  Студенти моделювали ситуації з реального туристичного середовища: бронювання туру, зустріч в аеропорту, екскурсійний супровід, вирішення нестандартних завдань, виступали в ролі туристів, менеджерів, гідів та турагентів.

IMG 1918IMG 1943IMG 1958IMG 1948IMG 1892IMG 1904IMG 1963IMG 1973   Учасники наукових гуртків «Зелений туризм», «Україна і світ», «Іноземна мова в сучасному світі» представили результати своїх досліджень, які базувалися на кейсах, що дало можливість побачити, як наука працює у прикладному полі туризму. Активні гуртківці отримали сертифікати та грамоти за науково-дослідницьку діяльність.

IMG 1987IMG 1983IMG 1986IMG 1984   Захід став прикладом успішної інтеграції академічної науки, практики і творчого підходу. Він не лише актуалізував міждисциплінарні знання, але й створив простір для діалогу.

Зоряна Герасимів, Надія Островська,
доценти кафедри гуманітарної освіти і туризму

 

Карта повітряних тривог України

Обговорення проєктів

 

Free Joomla templates by Ltheme