22 листопада 2021 року для студентів спеціальності «Туризм» було проведено навчальний семінар «Комплекс замку Синявських – візитівка міста Бережани».
Мета семінару – вивчення та оцінка історико-архітектурної спадщини на прикладі замкового комплексу у місті Бережани та дослідження його впливу на формування туристичного потенціалу та соціально-економічний розвиток громади.
Семінар проведено викладачами туризмознавчих дисциплін Зоряною ГЕРАСИМІВ, Іриною СОЛОВЕЙ, Віталієм ЛІТВІНОВИМ та науковою співробітницею ДІАЗу у м. Бережани Надією КОВАЛЬЧУК.
Надія КОВАЛЬЧУК розповіла, що спорудження замку, який мав визначальну роль у формуванні української історії, почалося ще в 1534 році і він був власністю родини Синявських на протязі сотень років. Його характерною відмінністю стало особливе, нетипове для інших оборонних споруд того часу розміщення. А саме, на болотистій місцевості, в низовині. Наступні покоління власників замку розбудовували споруду, укріплювали, пишно оздоблювали.
Здобувачі вищої освіти дізналися, що Бережанський замок вважають найвизначнішою захисною спорудою епохи Ренесансу, адже він славився як своїми багатствами, так і неприступністю. Найбільших руйнувань Бережанське укріплення зазнало в ХХ столітті. Не оминули його ані бойові дії Світових воєн, ані подальші пограбування і нищення людських рук і природних чинників.
Ірина СОЛОВЕЙ зазначила, що Бережанський замок, як визначна українська культурна спадщина, увійшов до переліку об’єктів, що стануть частиною «Великого будівництва». Реставрація та відновлення такої пам’ятки як замок в місті Бережани дасть змогу прокласти нові туристичні маршрути, а отже сприятиме сталому розвитку громади.
Віталій ЛІТВІНОВ запропонував алгоритм суспільно-географічного дослідження культурної спадщини як чинника соціально-економічного розвитку регіону.
Зоряна ГЕРАСИМІВ звернула увагу на необхідність вивчення визначних архітектурних та культурних об’єктів, які мають важливе значення для формування та розвитку туристичного потенціалу, визначила перспективні напрями подальших досліджень привабливих туристичних об’єктів краю.
Семінар був цікавим, дискусійним, інформативним та корисним для студентів.