ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!
Featured

Під гербом Леліва

IMG 2185   12 червня 2025 року Бережанський замок став осередком наукового діалогу учасників  II Міжнародної наукової конференції «Під гербом Леліва: історична спадщина родини Сенявських». Захід об’єднав науковців, освітян, архітекторів, представників історико-культурних інституцій та всіх, хто небайдужий до української спадщини. До цієї події долучилися і науково-педагогічні працівники кафедри гуманітарної освіти і туризму ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут».

IMG 2178IMG 2175   Програма конференції була насиченою та різносторонньою. Викладачі кафедри взяли участь у танцювальному майстер-класі, що став справжнім простором живої взаємодії руху і традиції, що злилися в єдину мову, зрозумілу кожному. Приємні враження справило імерсивне шоу, створене з ініціативи відомого художника-земляка Олега Шупляка –  майстра візуальної метафори, чий талант розмиває межі між реальністю та уявою.

IMG 2205IMG 2196IMG 2230IMG 2203   Для учасників заходу цікаву екскурсію провела Надія Волинець, вчений секретар ДІАЗу  у м. Бережани. У її натхненній розповіді один із залів замку постав не просто як історичне приміщення, а як живий свідок подій, носій пам’яті, голос минулого, що досі промовляє до нас через артефакти, архітектуру та легенди.

IMG 2229   У центрі уваги конференції були актуальні проблеми збереження та популяризації пам’яток, пов’язаних з родом Сенявських, які об’єднали представників різних регіонів та інституцій: Державний історико-Культурний заповідник «Межибіж», Державний історико-архітектурний заповідник у місті Бережани, Комунальний заклад Львівської обласної ради «Адміністрація історико-культурного заповідника «Древній Звенигород»,  пов’язані спільною історією пам’яток культурної спадщини.

IMG 2209IMG 2231У пленарному засіданні взяв участь  завідувач кафедри гуманітарної освіти і туризму к.і.н. доц. Богдан Луговий, який представив доповідь «Історична пам’ять і локальна ідентичність: гуманітарна освіта в контексті сучасних викликів». У своєму виступі він розкрив роль освіти як інструменту не лише передачі знань, а й формування свідомого громадянина, здатного цінувати і зберігати культурні надбання. Особливу увагу приділив значенню локальної історії та національної пам’яті через збереження пам’яток.  Відзначив дієву практику кафедри щодо організації спільних освітньо-краєзнавчих заходів, студентських екскурсій з ДІАЗ у м. Бережани. Акцентував також увагу на сучасних підходах до популяризації історико-культурної спадщини через туризм та міждисциплінарні освітні програми.

IMG 2228   Захід  був насичений цікавими доповідями, науковими новинками та новими знайомствами.

Надія Островська,
доцент кафедри гуманітарної освіти і туризму

 

Карта повітряних тривог України

Обговорення проєктів

 

Free Joomla templates by Ltheme