26 вересня відзначається День європейських мов як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Це свято досить молоде, а його виникнення пов’язане з тим, що нове тисячоліття ЮНЕСКО оголосило століттям поліглотів. І в перший рік 21 століття відбулося перше святкування Дня європейських мов. Ініціаторами створення такого свята у свій час виступили Європейська комісія і Рада Європи. І не випадково, адже саме зараз мовній різноманітності приділяється особлива увага. Щороку зникає кілька національних мов і саме таке свято, як День європейських мов, зобов’язане не просто привернути увагу до цієї проблеми, а й виховувати повагу до інших мов, можливо, пробудити інтерес до їх вивчення упродовж усього життя, тим самим сприяти поширенню, а не поступовому вимиранню.
В рамках святкування Дня європейських мов відбулося засідання студентського гуртка «Іноземна мова у сучасному світі». В дискусійній формі здобувачі вищої освіти разом з викладачами кафедри гуманітарної освіти і туризму PhD, доц. Наталією БІЛАН та к.пед.н., доц. Зоряною ДЗЮБАТОЮ обговорили тему: «Мультилінвізм в інтелектуально-інноваційному розвитку суспільства», визначили пріоритети романо-германських мов в умовах сьогодення.
Гуртківці здійснили віртуальну подорож європейськими країнами, завдяки перегляду низки відеоматеріалів та тематичних презентацій, проявили свою ерудованість й фонові знання, ґрунтовно відповідаючи на запитання лінгвістичної вікторини «Мова загадка».
Сподіваємося, що День європейських мов не просто нагадуватиме здобувачам вищої освіти про те, що в світі існує багато мов, але ще й спонукатиме та підвищить мотивацію ними оволодіти.
Вивчати іноземні мови – це необхідність, а їх знання – це своєрідний ключ до успіху в сучасному світі. Перефразовуючи відомий вислів, можна сміливо й впевнено сказати: