Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Його ім’я стало символом України. Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу. Він залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова письменник підніс на найвищу височінь. Тарас Шевченко був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю у становленні нашої держави.
Шевченків «Кобзар» для українців – те саме, що й Біблія. Його загортали у вишитий рушник і зберігали біля образів як святиню. Політв’язні царату, дисиденти, шістдесятники… Шевченко був з кожним українцем у тюрмах, таборах і на засланні, на чужині, в еміграції. Був на Майдані і в окопах війн, в руїні Донецького аеропорту з нескореними кіборгами і з кожним українцем, що залишився на окупованих агресором українських територіях.
Шевченкове пророче слово звучить з вуст наших воїнів, волонтерів, письменників, парламентарів, дипломатів, студентів, усіх тих, хто у своїх серцях плекає любов до рідного українського слова та з вірою в Україну, наближає нашу перемогу. У такий важкий та історично важливий момент , коли українці показали всьому світові свою єдність, щомиті утверджуючи свободу і незалежність, неухильно крокуючи до європейського майбутнього України, пам’ятаймо Шевченкові слова:
З нагоди відзначення 209-річниці славетного Кобзаря студенти ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» факультету енергетики та електротехніки, агроінженерного факультету і факультету економіки і природокористування разом із старшою викладачкою кафедри гуманітарної освіти і туризму Ольгою Шумінською та завідувачем відділу гуманітарної освіти, виховання і студентських справ Володимиром Зайчуком відвідали Бережанський краєзнавчий музей, де прослухали лекцію на тему: «Малознані віхи творчості Тараса Шевченка: археологія та охорона пам’яток», яку провів старший науковий співробітник Володимир Парацій.
Після відвідин музею студенти поклали квіти до пам’ятника Т. Г. Шевченка.