27 жовтня 2023 року на факультеті економіки і природокористування відбувся міжкафедральний науково-методичний семінар на тему: «Інноваційні технології при викладанні економічних дисциплін» за участю НПП кафедр економіки і менеджменту та обліку і аудиту.
Мотивація студентів до навчання – одна із головних умов реалізації навчально-виховного процесу, а формування мотивації до навчання є однією з головних завдань науково-педагогічних працівників. Такими словами розпочала науково-методичний семінар к.е.н., доцентка, декан факультету Любов ЯРЕМА.
Доповідачка відмітила, що сучасний ринок праці висуває до молодих фахівців нові вимоги ділової активності: це не тільки компетентність, професіоналізм, але і комунікабельність, ініціативність, відповідальність, самостійність, здатність пристосовуватися до складних ринкових умов. Організовуючи діяльність, спрямовану на отримання прибутку, підприємець несе особисту відповідальність за наслідки своєї діяльності перед державою, суспільством, споживачами, довкіллям, конкурентами, перед партнерами і співробітниками. Тому пріоритетним є творче економічне мислення, розуміння необхідності ухвалювати обґрунтовані рішення, що впливають на долю інших людей, особиста відповідальність за наслідки своєї діяльності. Щоб навчити молодь нестандартно, творчо мислити, необхідні інноваційні підходи до викладання дисциплін. Тому нашим завданням є навчити здобувачів вищої освіти креативно, творчо мислити, вміти знаходити нестандартні шляхи вирішення проблем, працювати в команді, йти на компроміс, а в разі потреби вміти відстоювати власну точку зору. Саме інноваційні методи вчать студентів самостійному економічному мисленню, вмiнню застосовувати знання з урахуванням конкретної ситуацiї, сприяють правильному вибору життєвої позиції. Надалі деканша зупинилась на основних принципах навчання економічним дисциплінам, нестандартних методах і формах навчання, зокрема інтерактивних методах.
Методичну частину семінару продовжила своїм виступом на тему «Система Moodle як інноваційний інструментарій навчання» к.е.н., доцентка, завідувачка навчального відділу Галина ХРИСТЕНКО. Вона зазначила, що використання платформи Moodle в освітньому процесі не повинно залишатись поза увагою науково-педагогічних працівників. Детально зупинилася на питанні освітніх можливостей інформаційного середовища Moodle на практиці. Запропонувала задля забезпечення якісного освітнього процесу розширити діючу структуру електронних навчальних курсів шляхом запровадження засобів групової роботи, а саме: Wiki, форуму, чату, блогу. Крім того, наголосила на необхідності розміщення презентаційних та відеоматеріалів у ЕНК, а також щорічної модифікації навчальних матеріалів. Адже, застосування інноваційних технологій підвищує зацікавленість здобувачів вищої освіти до навчання, встановлює нову роль викладача як тьютора та урізноманітнює процес навчання.
Поділилися своїм досвідом застосування інноваційних технологій науково-педагогічні працівники, зокрема: к.е.н., доцентка Світлана ГЕРЧАНІВСЬКА при викладанні дисципліни «Управління персоналом»; к.е.н., доцентка, завідувачка кафедри економіки і менеджменту Ірина ГУРСЬКА - «Управління проєктами», доктор філософії Віталій ЛІТВІНОВ - «Економічне управління підприємством» та «Економіка праці та соціально-трудові відносини».
На завершення творчої дискусії та обміну досвідом на міжкафедральному науково-методичному семінарі було підкреслено роль і значення в навчанні студентів особистості викладача та його ставлення до своєї педагогічної діяльності.
Бажаємо всім миру і швидкої перемоги!
Деканат факультету економіки і природокористування