Сторінки історії факультету
Факультет економіки і туризму започаткований з ініціативи, на той час директора коледжу, професора, заслуженого машинобудівника України Павліського В.М. та к.е.н., заслуженого економіста України Кулаєць М.М.
У 1993 р. як відділення економіки підприємства, яке очолила Кулаєць М.М. Вперше на денну форму навчання було проведено набір 50 студентів зі спеціальності «Економіка підприємства» ОКР «Молодший спеціаліст» з базовою вищою освітою. По структурі навчальних планів та термінів навчання вже на той час здійснювалась підготовка бакалаврів, статус яких було офіційно узаконено у 2001 році Указом Президента України «Про впровадження ступеневої системи освіти у вищих навчальних закладах».
У 1993 р. був здійснений перший випуск висококваліфікованих фахівців з економіки. У 1995 р., згідно рішення Державної акредитаційної комісії, був проведений набір на підготовку фахівців з напряму 0501 «Економіка та підприємництво» за ОКР «Бакалавр» зі спеціальності «Економіка підприємства», а з 1998 року – зі спеціальності «Облік і аудит».
У 2000 р. рішенням Державної акредитаційної комісії видано ліцензію на право провадження освітньої діяльності, пов’язаної з наданням вищої освіти на рівні ОКР «Спеціаліст» і з цього часу відділення перейменовано у факультет, а навчальний заклад у 2001 році – в інститут. За весь період розвитку факультету у різні роки на посаді декана працювали: Кулаєць М.М., Жибак М.М., Колос З.В., Ярема Л.В. Освітній процес з підготовки бакалаврів та спеціалістів забезпечували 60 науково-педагогічних працівників.
Факультет в ті роки зробив вагомий крок у площині цілісного, системного оновлення всіх складових своєї діяльності. Система навчання та виховання була спрямована на інноваційний тип освіти, передусім на підготовку конкурентоспроможних фахівців.
З того часу можна виділити окремий період у розвитку факультету: створено 9 лекційних аудиторій, оснащених мультимедійними засобами, 3 спеціалізовані навчальні кабінети, навчальна бухгалтерія зі встановленою ліцензійною програмою, комп’ютеризовано 3 кабінети. Впровадження інноваційних педагогічних технологій, підтримка культурних і наукових традицій дозволяє факультету урізноманітнювати дозвілля студентів, вести наукову і навчально-методичну роботу. Свої знання та наукові дослідження здобувачі вищої освіти мають можливість розкрити на засіданнях наукових гуртків, студентських науково-практичних конференціях, круглих столах, різноманітних конкурсах, інтелектуальних іграх.
Відповідно до потреб ринку праці рішенням АК № 115 від 31.03.2015р. та наказом МОН України від 14.04.2015р. № 553-л отримано ліцензію та здійснено перший набір на підготовку фахівців ОС «Магістр» зі спеціальностей «Економіка» та «Облік і оподаткування». Наказом МОН України № 379-л від 7 грудня 2017 року отримано ліцензію та у 2018 році здійснено перший набір на підготовку фахівців ОС «Бакалавр» зі спеціальності «Менеджмент». Наказом МОН України № 1003-л від 5 грудня 2019 року отримано ліцензію та у 2020 році здійснено перший набір на підготовку фахівців ОС «Бакалавр» зі спеціальності «Туризм і рекреація».
Відповідно до наказу №30/1 від 20.08.2024 року «Про зміни в структурі ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» факультет економіки і природокористування перейменовано на факультет економіки і туризму та виключено зі складу факультету кафедру екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування. Підготовка фахівців на факультеті здійснюється за освітньо-професійними програмами: «Економіка підприємства», «Облік і аудит», «Менеджмент», «Туризм» - ОС «Бакалавр» та «Економіка підприємства» - ОС «Магістр».
Освітню, організаційну, наукову, дослідницьку роботи на факультеті ведуть три кафедри: економіки і менеджменту; обліку і аудиту; гуманітарної освіти і туризму. Освітній процес здійснюють 24 НПП, з них: 2 доктори наук, професори, 16 кандидати наук, доценти, 3 старші викладачі, 3 асистенти.
Завдяки тісній співпраці факультету з професорсько-викладацьким складом НУБіП України, іншими вітчизняними та зарубіжними закладами вищої освіти по-новому реалізуються традиційні освітні, наукові та виховні функції, відбуваються суттєві трансформації як в організації освітнього процесу, так і в методиці викладання дисциплін.
Розуміючи вимоги сьогодення освітньо-виховний процес на факультеті організований так, щоб не лише дати здобувачу вищої освіти високий рівень фахової підготовки, а й сформувати гармонійно розвинену особистість, соціально активну і національно свідому, наділену високими моральними якостями та патріотичними почуттями. Ряд випускників факультету внесли вагомий вклад у розвиток сільського господарства в західних областях України, окремі з них займають керівні посади в обласних та районних організаціях, установах, очолюють приватні підприємства та підприємства аграрного бізнесу.
Головним завданням факультету є підготовка висококваліфікованих і конкурентоспроможних фахівців, які володіють креативним мисленням, здатних творчо та професійно виконувати сучасні виробничі і наукові завдання з економіки, обліку і оподаткування, менеджменту, туризму, а також надання здобувачам вищої освіти інтегрованих системних знань, які поєднують повноцінну фундаментальну освіту з практичними навичками, розвиток у студентів здібностей і вмінь бути успішними у бізнесі, цивілізовано мислячими та моральними людьми, вміти бачити перспективу, швидко оцінювати ситуацію і творчо використовувати всі наявні можливості на шляху до успіху.