Інтеграція України до європейських і глобальних систем є результатом свідомого та повноцінного впровадження інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій. В останні роки цифровізація набула актуальності в усіх сферах суспільного життя та визначається одним із пріоритетних напрямів державної політики щодо прагнення побудувати орієнтоване на інтереси людей, відкрите для всіх і спрямоване на розвиток інформаційне суспільство, в якому кожен міг би створювати і накопичувати інформацію та знання, мати до них вільний доступ, користуватися і обмінюватися ними.
9 квітня на факультеті економіки і природокористування відбувся круглий стіл на тему: «Цифровізація України: е-трудові книжки та е-послуги». Участь у ньому взяли заступниця директора з навчальної та навчально-методичної роботи Стефанія Білик, начальниця відділу обслуговування громадян № 1 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду в Тернопільській області Марія Наконечна, НПП кафедр обліку і аудиту, економіки підприємства, студенти груп О-41Б, Ек-41Б, Ек-51М.
Декан факультету економіки і природокористування Любов Ярема звернула увагу на те, що цифрова економіка – один з основних векторів розвитку української економіки. Адже відкриття нових сегментів та галузей прискорить розвиток бізнесу. Цифровізація також означає повний доступ до цифрової інфраструктури та якісних державних і соціальних послуг.
Марія Наконечна розповіла про вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду та нововведення у законодавстві, зокрема запровадження електронних трудових книжок. Їх перевагою є автоматичне призначення пенсії, а також зменшення витрат роботодавців на ведення паперового документообігу та спрощення доступу до інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат як за пенсійним забезпеченням, так і за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, насамперед у випадку тимчасової втрати працездатності.
В.о. директора наукової бібліотеки Оксана Качмар зазначила, що в умовах цифровізації надаються електронні послуги та зберігаються традиційні інформаційні послуги бібліотек: створення, збирання, обробка, накопичення та збереження інформації, її вільний та рівноправний доступ до користувачів у цифровому форматі.
У процесі обміну інформацією учасники заходу отримали нові знання та сформували власне бачення розвитку цифрової інфраструктури, цифрових навичок, сектору інформаційно-комунікаційних технологій, а також цифровізації сфер життя та секторів економіки.