ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

Запобігання порушень доброчесності і підвищення академічної культури

З метою популяризації принципів академічної доброчесності в освітньому процесі 16 березня 2023 року деканом факультету економіки і природокористування Любов ЯРЕМОЮ організовано навчально-практичний семінар «Запобігання порушень доброчесності і підвищення академічної культури» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 051 «Економіка».

Програма навчально-практичного семінару:

  • Нормативна база із забезпечення академічної доброчесності на національному та інститутському рівнях, доповідачка Любов ЯРЕМА, декан факультету економіки і природокористування;
  • Культура академічної доброчесності, доповідачка Галина ХРИСТЕНКО, завідувачка навчального відділу;
  • Програмне забезпечення та онлайн-сервіси перевірки текстових документів на плагіат, доповідач Богдан РОМАН, старший викладач кафедри інформаційних технологій та вищої математики, відповідальний в інституті за перевірку документів на ознаки плагіату.

Учасників семінару привітала декан факультету економіки і природокористування, к.е.н., доцент Любов ЯРЕМА і зосередила свій виступ на нормативно-правовому аспекті академічної доброчесності. Доповідачка наголосила на тому, що відповідно до пункту 8 частини другої статті 16 Закону України «Про вищу освіту» наявність внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти є обов’язковою у закладах вищої освіти, що передбачає забезпечення дотримання академічної доброчесності працівниками закладів вищої освіти та здобувачами вищої освіти, у тому числі створення і забезпечення функціонування ефективної системи запобігання та виявлення академічного плагіату. Любов ЯРЕМА у своїй доповіді акцентувала увагу на статті 42 Закону України «Про освіту», що присвячена дотриманню вимог з академічної доброчесності у закладах освіти, а також детально розповіла про нормативне забезпечення академічної доброчесності у ВП НУБіП Україна «Бережанський агротехнічний інститут».

 Про культуру академічної доброчесності доповіла завідувачка навчального відділу, к.е.н., доцент Галина ХРИСТЕНКО. Важливо розуміти, що питання доброчесності – це питання довіри. Якісна освіта без довіри не можлива. В своєму виступі доповідачка закцентувала увагу на фундаментальних цінностях академічної доброчесності та особливостях її дотримання здобувачами вищої освіти. Магістранти ознайомилися з принципами академічної доброчесності, Проєктом сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP, видами порушень академічної доброчесності (академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, хабарництво, необ’єктивне оцінювання, обман), академічною відповідальністю здобувачів вищої освіти, видами плагіату, напрямами забезпечення доброчесного середовища в інституті.

 Старший викладач кафедри інформаційних технологій та вищої математики Богдан РОМАН ознайомив учасників семінару з безкоштовним програмним забезпеченням та онлайн-сервісами перевірки текстових документів на плагіат. А також детально розповів про особливості використання системи «Unicheck» для перевірки кваліфікаційних робіт на ознаки плагіату та звернув увагу присутніх на можливостях програми виявляти різні способи маніпуляцій з текстом.

Жвавий інтерес студентської аудиторії викликало питання щодо практичного аспекту виявлення та запобігання плагіату в кваліфікаційних магістерських роботах.

Наприкінці заходу магістрантам запропоновано пройти онлайн опитування щодо дотримання академічної доброчесності під час реалізації освітньо-професійної програми «Економіка підприємства» (https://forms.gle/rMaEVfp3sVTuQXqn9).

Семінар був інформативним та корисним. Учасники семінару отримали практичні рекомендації і відповіді на питання, що стосуються академічної доброчесності загалом і окремих її аспектів зокрема.

Навчальний відділ

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme