9 березня 2021 р. в приміщенні залу засідань міської ради відбувся навчально-інформаційний семінар з презентації проєкту «СІМЕЙНІ МОЛОЧНІ ФЕРМИ», який реалізується кластером «Натуральне молоко» за підтримки ТОВ «УкрМілкІнвест».
Одним із перспективних шляхів розвитку територіальних громад є формування кластерів малих підприємств. Такі кластери здатні злагоджено доповнювати домінуючі в більшості регіонів вертикально інтегровані структури національного рівня, сприяти диверсифікації та зростанню стійкості регіональної економіки, знижувати ризики, повноцінно використовувати локальні чинники зростання, задовольняти особливі потреби, а поряд з цим – об’єднувати малі підприємства на базі рівноцінних форм співпраці, що дають змогу виготовляти конкурентоспроможну продукцію.
Для більш глибшого вивчення дисципліни «Бізнес-планування підприємницької діяльності» такий семінар дав можливість здобувачам вищої освіти дізнатися про етапи втілення проєкту «Сімейні молочні ферми» та державні програми підтримки розвитку скотарства, нові можливості для залучення інвестицій в молочну галузь.
В ході семінару студенти брали активну участь в обговоренні актуальних питань щодо розробки алгоритму проєкту та його впровадження в територіальних громадах.
Координатор проєкту Анатолій МАЗУР вказав переваги, які можуть отримати громади при створенні сімейних молочних ферм. Серед них – збільшення поголів’я ВРХ, створення нових робочих місць, суттєві інвестиції та додаткові надходження до бюджету.
На завершення семінару завідувачка кафедри економіки підприємства к.е.н., доц. Ірина ГУРСЬКА представила освітньо-професійні програми «Економіка підприємства» ОС «Магістр» і «Бакалавр».
Ірина ГУРСЬКА наголосила, що знання економіки – це інвестиції в майбутнє, оскільки все, що нам буде потрібно завтра, написано економікою сьогодні. Ця спеціальність передбачає підготовку висококваліфікованих фахівців з економіки, які володіють сучасним економічним мисленням, теоретичними знаннями і прикладними навичками, знаннями сучасних інформаційних технологій та методів моделювання в економіці, здатних розв’язувати дослідницькі й управлінські завдання та проблеми функціонування економічних систем різного рівня.
Наприкінці заходу завідувачка кафедри запросила учасників семінару на День відкритих дверей ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» факультету економіки і природокористування.