Сучасні вимоги до рівня вищої освіти та формування конкурентоспроможного фахівця зумовлюють потребу у впровадженні інноваційних методів і технологій навчання, що забезпечують відповідність освітнього процесу запитам суспільства. Одним із інноваційних підходів до викладання фахових дисциплін є залучення до проведення аудиторних занять практикуючих фахівців.
З цією метою 11 березня 2025 р. к.е.н., доцентка Ірина ГУРСЬКА та фінансовий директор ТОВ «Гадз-Агро» Ігор ЛУЦІВ провели бінарну онлайн-лекцію для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальностей 071 «Облік і оподаткування», 073 «Менеджмент» із освітньої компоненти «Організація і планування в аграрних формуваннях» на тему: «Спеціалізація, поєднання галузей в аграрних формуваннях». Лекцію було проведено з використанням платформи Google Meet, навчальний матеріал доповнювався цікавою та змістовною мультимедійною презентацією.
У ході лекції Ірина ГУРСЬКА розкрила суть спеціалізації сільськогосподарських підприємств, системи формування та методику її розрахунку. Вона зазначила, що спеціалізація передбачає зосередження виробництва на випуску певних видів сільськогосподарської продукції з метою підвищення ефективності господарювання, раціонального використання виробничих ресурсів та забезпечення конкурентоспроможності аграрного сектора економіки.
Продовжуючи лекцію, Ігор ЛУЦІВ зазначив, що визначення спеціалізації аграрного підприємства є необхідним для оптимізації виробничої діяльності, підвищення економічної ефективності, раціонального використання ресурсів, удосконалення управлінських рішень, прогнозування ринкових тенденцій та забезпечення його стійкого розвитку в умовах конкурентного середовища.
Свідченням актуальності та важливості теми і матеріалу лекції є той факт, що наприкінці заняття здобувачі вищої освіти задали лекторам велику кількість запитань, на які отримали конкретні й ґрунтовні відповіді.
Щиро дякуємо фінансовому директору ТОВ «Гадз-Агро» Ігорю ЛУЦІВУ за цікаву лекцію, постійну співпрацю та активну участь в освітньому процесі. Адже, співпраця з роботодавцями дозволяє враховувати реальні інтереси стейкхолдерів, покращувати ефективність і конкурентоспроможність освітніх програм «Облік і аудит», «Менеджмент» відповідно до потреб ринку праці та забезпечує якісну підготовку високопрофесійного фахівця.
Ірина ГУРСЬКА,
завідувачка кафедри економіки і менеджменту