Жодне підприємство будь-якої форми власності на сьогоднішній день не може обійтися без послуг висококваліфікованого спеціаліста з бухгалтерського обліку, адже всі вони зобов’язані вести бухгалтерську звітність, а всі інші види звітності базуються саме на ній. Сучасний ринок праці вимагає підготовлених бухгалтерів, які вміють вести облік як в ручному так і автоматизованому вигляді і можуть постійно розвиватись відповідно до змін в економіці та юридичних актах.
У зв’язку з появою нових об’єктів бухгалтерського обліку, пов’язаних з оподаткуванням підприємства, та користувачів інформації про них гостро постало питання взаємозв’язку податкових розрахунків і звітності із бухгалтерським обліком. Проблемним питанням неузгодженості правил оподаткування із методикою бухгалтерського обліку. Тому дослідження проблем облікового забезпечення податкових розрахунків, формування звітності є актуальним для фахівців з обліку і оподаткування як теоретичного так із практичного погляду.
З цією метою кафедра обліку і аудиту продовжує впроваджувати практико-орієнтоване навчання із залученням професійних бухгалтерів.
Так, 19 лиcтопада 2024 року старшою викладачкою кафедри Оксаною ЗІНИЧ було проведено відкриту гостьову лекцію з дисципліни «Облік і звітність в оподаткуванні» на тему «Облік податків на доходи фізичних осіб, нарахування, сплата та звітність» для здобувачів вищої освіти 2 і 3 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності «Облік і оподаткування» із залученням заступника головного бухгалтера АТ «2 ремонтного заводу засобів зв’язку» Володимира ГУМЕНЮКА.
Розпочала лекцію Оксана ЗІНИЧ, ознайомивши присутніх яку роль відіграє Податок на доходи фізичних осіб у формуванні державного бюджету чи стосується кожного члена суспільства, хто його встановлює, куди сплачується та що є базою оподаткувння.
Продовжив лекцію Володимир ГУМЕНЮК, який розповів про практичні аспекти нарахування і сплати ПДФО, які труднощі виникають і виклики виникають сьогодні, а також представив на розгляд та обговорення цікаві факти фінансово-господарської діяльності підприємства, актуальні питання та найбільш розповсюджені помилки виникають при складанні звітності по ПДФО, які форми та строки подання. Спікер нагололосив, що податковий розрахунок є квартальною звітністю, подається окремо за кожний квартал (податковий період) з розбивкою по місяцях звітного кварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, а також поідомив про штрафи та санкції за неподання, чи подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності. Як практик-бухгалтер поділився власним досвідом та практичними ситуаціями, відмітив важливість командної роботи в контексті сучасного бізнесу та підкреслив, що успішна діяльність підприємства неможлива без ефективного спілкування та спільної роботи всіх членів команди.
Здобувачі вищої освіти з цікавістю прослухали інформацію про особливості нарахування і сплати ПДФО, нюанси які викинають при складання звітності, з якими стикнувся лектор за час роботи на посаді бухгалтера.
Спікер відмітив, що ключовим елементом його успіху стала не лише любов до своєї роботи, але й постійне навчання і саморозвиток. Саме тому він намагається завжди бути в курсі останніх тенденцій та нововведень у бухгалтерському обліку та закликав студентів завжди прагнути до нових висот у своїй професійній кар’єрі. Студенти були активними, виявляли зацікавленість, ставлячи різноманітні запитання, на які отримали ґрунтовні відповіді лекторів.