23 березня 2023 р. докторка економічних наук, професорка, професорка кафедри економіки і менеджменту ВП НУБІП України «Бережанський агротехнічний інститут» Світлана СУДОМИР та головний економіст ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Ігор ЛУЦІВ провели бінарне заняття для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 051 «Економіка» з дисципліни «Стратегічне управління підприємством» на тему: «Методологія формування системи управління стратегічним розвитком підприємств».
Професорка Світлана СУДОМИР розкрила магістрантам концептуальні засади проєктування результативного управління стратегією розвитку підприємств та методологію формування результативного портфеля стратегій розвитку підприємств на синергетичних засадах. Вона звернула особливу увагу на те, що концепція стратегічного розвитку на синергетичних засадах є науковою основою системно-синергетичної методології формування результативної системи управління розвитком сільськогосподарських підприємств, реалізація якої потребує системного підходу до формування передумов забезпечення розвитку підприємств стратегічно-синергетичної орієнтації.
Продовжуючи заняття, головний економіст ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Ігор ЛУЦІВ зазначив, що формування стратегії розвитку має бути пріоритетним напрямом діяльності сільськогосподарського підприємства, яке прагне забезпечити свою інвестиційну привабливість та ефективне функціонування. Також відмітив, що правильно обрана стратегія, розроблена у відповідності до загальноприйнятих рекомендацій, є результатом і в той же час ефективним механізмом стратегічного управління. Стратегія розвитку мобілізує використання науково-технічного, виробничо-технологічного, фінансово-економічного, соціального і організаційного потенціалу підприємства.
Ігор ЛУЦІВ наголосив, що важливою складовою успіху ТзОВ «Бучачагрохлібпром» є високопрофесійна управлінська команда, орієнтована на динамічний розвиток бізнесу. Управлінці підприємства забезпечують централізоване стратегічне планування, координування діяльності різних структурних одиниць, ефективну логістику та збутову політику. Він охарактеризував основні пріоритети стратегічного розвитку підприємства, спрямовані на відкриття нових робочих місць, зростання надходжень коштів до місцевих бюджетів, розвиток інфраструктури.
Професійна майстерність, активність лекторів викликали позитивні враження та зацікавленість магістрантів. Здобувачі мали змогу отримати відповіді від кваліфікованих фахівців і використати їх досвід у майбутній професійній діяльності.
Завідувачка кафедри економіки і менеджменту,
к.е.н., доц. Ірина ГУРСЬКА