19 квітня 2023 року для здобувачів вищої освіти спеціальності 051 «Економіка» ОС «Магістр» проведено гостьову лекцію з дисципліни «Бізнес-діагностика» на тему: «Фінансова діагностика». Заняття провели: к.е.н., доцент кафедри обліку і аудиту Оксана СЛИВІНСЬКА та головний бухгалтер ТОВ «Жива земля Потутори», керівник МПП «Еко-Актив», член ради роботодавців факультету економіки і природокористування Володимир ГУМЕНЮК.
Оксана СЛИВІНСЬКА відзначила актуальність теми та мету лекції, наголосила на тому, що фінансова діагностика діяльності підприємства є головним методом забезпечення платоспроможності та прибуткової діяльності підприємства. На основі отриманих результатів діагностики керівники різних рівнів приймають управлінські рішення, розробляється стратегія розвитку підприємства. Викладачка акцентувала увагу на основних положеннях, об’єктах й суб’єктах аналізу, інструментарію фінансової діагностики, а також розповіла про те, що фінансову діагностику підприємства виконують в три етапи та детально охарактеризувала кожен з них.
Володимир ГУМЕНЮК поділився особистим практичним досвідом і зазначив, що ефективність діяльності підприємства залежить від того, наскільки швидко, своєчасно та в повному обсязі вони можуть виконати розрахунки за короткостроковими зобов’язаннями перед контрагентами, що в свою чергу залежить від ефективності управління ліквідністю та платоспроможністю підприємства. А від того, наскільки якісно проведено фінансовий аналіз, залежить ефективність управлінських рішень, а відтак – ефективність роботи підприємства в цілому. Також розповів про те, що у процесі діагностування підприємства проводиться порівняння розрахованих фінансових коефіцієнтів з нормативними (припустимими) значеннями, з показниками даного підприємства за попередні періоди діяльності або аналогічними показниками інших підприємств галузі.
Навчальний матеріал доповнювався цікавою, змістовною мультимедійною презентацією, яка побудована за принципом образно-графічного запам’ятовування, що сприяє формуванню необхідних фахових компетентностей для майбутньої професійної діяльності за обраною спеціальністю здобувачів вищої освіти. Лектори розкрили зміст кожного питання теми, а мультимедійна презентація посилила зрозумілість, логічність і повноту викладення матеріалу лекції.
Високий професіоналізм, педагогічна майстерність, компетентність і активність лекторів, викликали позитивні враження, зацікавленість, відповідну розумову й поведінкову реакцію присутніх. Здобувачі вищої освіти мали змогу задати питання, висловити свої думки, отримати відповіді, а також лаконічні, змістовні висновки.
Лекція відбулася в позитивній та дружній атмосфері, а представлена інформація зацікавила студентів, які відчули важливість і перспективність обраної професії.
Ореста БОДНАР,
доцентка кафедри обліку і аудиту