ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!
1148 доба національного супротиву!
Середа: 16.04.2025р.
Featured

Поєднання вітчизняного та зарубіжного обліку: онлайн-лекція із залученням фахівця-практика

Інтеграція зарубіжної практики у вітчизняний бухгалтерський облік в умовах глобалізації економіки включає нові практичні кейси та адаптацію національних стандартів до міжнародних вимог. Вивчення обліку в зарубіжних країнах має кілька ключових переваг, особливо для бухгалтерів, фінансистів і підприємців, які прагнуть працювати на міжнародному рівні.

З цією метою в рамках проведення тижня кафедр економіки і менеджменту та обліку і аудиту 2 квітня 2025 року відбулася онлайн-лекція з дисципліни «Облік в зарубіжних країнах» на тему «Облік дебіторської заборгованості: теоретичні основи та практичні аспекти» із залученням випускниці спеціальності «Облік і аудит», бухгалтера ТОВ «ТерФрут» Світлани ШАБАТІВСЬКОЇ для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

Лекцію розпочала Оксана ЗІНИЧ, яка ознайомила присутніх із видами дебіторської заборгованості: Receivable (торгівельна дебіторська заборгованість) та нестандартна (інша) дебіторська заборгованість (позики, надані іншим підприємствам або фізичним особам, аванси видані постачальникам, заборгованість підзвітних осіб), з поняттям сек’ютиризації дебіторської заборгованості, її основними етапами та елементами, використавши презентаційні матеріали.

Продовжуючи лекцію, Світлана ШАБАТІВСЬКА відзначила, що поєднання вітчизняного і зарубіжного підходів до обліку дебіторської заборгованості дозволяє підвищити якість фінансового менеджменту, знизити ризики та зробити підприємство більш привабливими для інвесторів. Як бухгалтер-практик торгового підприємства, яке співпрацює із зарубіжними партнерами, наголосила на валютних аспектах і курсових різницях, оскільки розрахунки з зарубіжними контрагентами ведуться у валюті (долари США, євро тощо), дебіторська заборгованість підлягає перерахунку за обмінним курсом на дату здійснення операції.

Спікер розказала, якими інструментами варто користуватися майбутнім бухгалтерам у роботі для спрощення обліку, а саме: використовувати автоматизовані системи для аналізу дебіторської заборгованості (SAP, Oracle), оцінювати валютні ризики та застосовувати інструменти хеджування для мінімізації впливу курсових коливань, використовувати міжнародні договірні практики, такі як INCOTERMS, для мінімізації ризиків у міжнародних угодах.

Лекція відбулася у творчій та дружній атмосфері, а подана інформація зацікавила студентів, які відчули важливість і перспективність отримання навичок у галузі обліку в зарубіжних країнах. Дане заняття стало чудовою можливістю для здобувачів освіти не лише розширити свої знання, а й отримати практичні рекомендації від досвідченого фахівця.

Висловлюємо щиру подяку Світлані ШАБАТІВСЬКІЙ за проведену цікаву, змістовну онлайн-лекцію та ініціативні пропозиції на шляху до професійного зростання наших студентів. Сподіваємось, що тематика проведеної лекції формуватиме інтерес здобувачів освіти та мотивуватиме до подальших власних наукових досліджень.

Оксана ЗІНИЧ,

старша викладачка кафедри обліку і аудиту

Карта повітряних тривог України

Обговорення проєктів

 

Free Joomla templates by Ltheme