ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  [email protected]    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

Тренінг «Від бізнес ідеї до реальних прибутків» для магістрантів ОПП «Економіка підприємства»

Знання та вміння щодо створення власної справи необхідні майбутнім економістам, підприємцям для ефективного здійснення господарської діяльності, проведення комплексних економічних розрахунків, обґрунтування управлінських рішень і проєктів бізнесу.

9 жовтня 2023 року для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 051 «Економіка» ОПП «Економіка підприємства» організовано тренінг на тему: «Від бізнес ідеї до реальних прибутків», який провели завідувачка кафедри економіки і менеджменту, доцентка Ірина ГУРСЬКА та директор ПП «Оріон-А» Віталій КЛАДОЧНИЙ.

Мета тренінгу – формування практичних навичок щодо відкриття власного бізнесу, прогнозування і планування економічних показників роботи, розробки стратегії розвитку з урахуванням соціально-економічних аспектів підвищення ефективності діяльності підприємства.

Віталій Іванович поділився досвідом створення власного бізнесу із залученням іноземних інвестицій, відмітив позитивні сторони його ведення та наголосив на труднощах, які можуть спіткати підприємця-початківця.

Спікер зазначив, що під час розвитку бізнесу в умовах воєнного стану підприємцям варто коригувати бізнес-плани в залежності від особливостей ситуації, що виникла. За умов невизначеності перш за все необхідно налагодити контакт зі своєю командою. Одним з пріоритетних напрямків нових бізнес-ідей може стати вихід на міжнародні ринки. Варто відвідувати європейські виставки, на яких є можливість познайомитись і розпочати співпрацю з міжнародними бізнес-партнерами.

  Ірина Степанівна відмітила, що важливо обмінюватися досвідом та ідеями розвитку агробізнесу, враховуючи специфіку регіону, його цільовий ринок. Залучення інвестицій – одне з найважливіших і найскладніших питань для сільськогосподарських підприємств. Без достатніх джерел фінансування важко розвивати виробництво, поліпшувати якість продукції, розширювати ринки збуту та підвищувати конкурентоспроможність. Однак вибір оптимального виду інвестування залежить від багатьох чинників: мети та стратегії агробізнесу, фінансового стану, ризиків, податкового навантаження.

Магістранти мали можливість ознайомитися з різними концепціями бізнес-ідей для аграрних підприємств, в яких описується суть інноваційних технологій, що значно підвищить прибуток від виробництва-зберігання-реалізації продукції.

Здобувачі вели жваву дискусію, задавали питання. Такі тренінги сприяють формуванню у магістрантів  ділових навиків і вмінь, необхідних для ефективного ведення бізнесу, дозволяють досягти вагомих особистісних результатів за порівняно короткий термін. Саме тому ця активна форма навчання нині є найбільш популярною у світових осередках надання освітніх послуг економічного спрямування.

Світлана ГЕРЧАНІВСЬКА,

к.е.н., доцентка кафедри економіки і менеджменту

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme