25 березня 2021 року в рамках міжнародної співпраці між факультетом економіки і природокористування ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» та Бидгощським університетом економіки (Польща) в онлайн-режимі відбувся науково-практичний семінар на тему: «Міжнародна співпраця як інструмент підвищення якості освіти».
В семінарі взяли участь:
Основна мета семінару – забезпечення мобільності студентів та науково-педагогічних працівників, посилення їхнього потенціалу у галузі забезпечення якості вищої освіти. Досягнення мети відбувалося завдяки активності польських вчених в обміні ноу-хау та передачі відповідної бази знань учасникам семінару.
Мажена СОБЧАК-МІХАЛОВСЬКА ознайомила учасників семінару з діяльністю університету економіки у Бидгощі, зокрема його структурою, спеціальностями, науковими проєктами. Закцентувала увагу на розподіл навчального аудиторного навантаження в навчальних планах, важливості практичної підготовки студентів та дуальної освіти, подвійного дипломування. Цікавою була інформація щодо роботи наглядової ради підприємців університету, основною метою якої є орієнтація студента на ринок праці.
З програмою «COPERNICUS як інструмент мобільності студентів та викладачів. Практика-досвід-перспективи» виступила директор Інституту європейського WSG проф. Світлана КАШУБА (Польща). У своєму виступі доповідачка закликала учасників семінару до співпраці у напрямах дослідницької, наукової, навчальної, методичної та організаційної діяльності, спільних публікацій у міжнародних виданнях. З метою підвищення якості підготовки студентів та забезпечення їх мобільності запросила НПП та здобувачів вищої освіти до спільного проведення науково-практичних та науково-методичних конференцій.
Світлана СУДОМИР поділилася досвідом з питань наукової роботи в інституті, публікаційної активності НПП та студентів у фахових та міжнародних виданнях. А також запропонувала взяти участь у виконанні спільних проєктів, спільних публікацій у виданнях, які входять до наукометричних баз SCOPUS та підготовці монографій.
Любов ЯРЕМА розповіла про освітню діяльність та спеціальності, за якими здійснюється підготовка фахівців на факультеті, поділилася досвідом в організації дидактичного процесу та навчальними планами за подібними спеціальностями.
Степанія БІЛИК подякувала польським учасникам за участь у семінарі та цікаву презентацію, висловила побажання на продовження подальшої співпраці з усіх напрямів діяльності.
Загалом семінар був масштабним і дуже інформативним, яскравим і корисним для кожного учасника.