ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ. НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД»

0     Відповідно до угоди про міжнародну співпрацю між ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» та Університетом Економіки у Бидгощі (Польща) і Громадкою Болеславецького повіту Нижнєсілезького воєводства (Польща), 14 квітня 2021 року на факультеті економіки і природокористування в онлайн-режимі відбувся науково-практичний семінар на тему: «Ефективне управління розвитком об’єднаних територіальних громад». 

 
0110111

 

22   В семінарі взяли участь:

 -       доктор наук, війт гміни Громадка Болеславецького повіту Нижнєсілезького воєводства Дарій ПАВЛІЩИ (ПОЛЬЩА);
-        заступник міського голови Єленя Гора Петро ПАЧОСКІ (ПОЛЬЩА);
-        декан Бидгощського університету економіки, доктор філософії Марцін КЕСІ (ПОЛЬЩА);
-        голова міської ради Ростислав БОРТНИК;
-        заступники голови міської ради Марія ЛУК’ЯНОВА та Степан КУХАРУК;
-        голова Саранчуківської об’єднаної територіальної громади Володимир ПЕТРОВСЬКИЙ;
-        директор інституту, гарант освітньо-професійної програми ОС «Магістр», професор Мирон ЖИБАК;
-        гарант ОПП «Менеджмент», д.е.н., проф. Світлана СУДОМИР;
-        науково-педагогічні працівники факультету економіки і природокористування;
-        здобувачі вищої освіти спеціальностей: 051 «Економіка», 073 «Менеджмент», 242 «Туризм».

45 5     Вітаючи учасників семінару, директор інституту, професор Мирон ЖИБАК назвав зібрання корисним як для посадових осіб місцевого самоврядування, де сторони мають нагоду обмінятися досвідом, проаналізувати проблемні питання та поділитися спільним баченням щодо подальшого вдалого втілення основних завдань реформи децентралізації, так і для науково-педагогічних працівників та студентів, що дасть можливість ознайомитись та узагальнити зарубіжний та вітчизняний досвід кращих практик щодо впровадження інноваційних підходів, інструментів та моделей в стратегічному управлінні територіальними громадами.

9 181     Наголошуючи на актуальності семінару, очільниця факультету, доцент Любов ЯРЕМА відмітила, що процес децентралізації, формування, розвиток та управління ОТГ є об’єктом вивчення окремих дисциплін спеціальностей «Економіка» і «Менеджмент», де здобувачі вищої освіти мають можливість засвоїти поєднання економічної теорії з наукою та практикою управління, набути досвіду практичного підходу до розробки та прийняття управлінських рішень як в приватному, так і в суспільному секторі економіки, в об’єднаних територіальних громадах зокрема.

7 28 2      Досвідом управління ОТГ та основних критеріях розвитку, що привели до успіху громади, поділилися: доктор наук, війт гміни Громадка Болеславецького повіту Нижнєсілезького воєводства Дарій ПАВЛІЩИ (ПОЛЬЩА), заступник міського голови Єленя Гора Петро ПАЧОСКІ (ПОЛЬЩА), декан Бидгощського університету економіки, доктор філософії Марцін КЕСІ (ПОЛЬЩА).

Доповідачі відмітили, що в рейтингу найбагатших громад Польщі, гміна Громадка посіла 17 місце з 1548 сільських громад, а також зазначили, що саме розвиток громади, її екологічна безпека та майбутнє залежать від інтелектуального потенціалу громади, вмінні оцінювати можливі ризики і соціально-економічні наслідки управлінських рішень, поділилися досвідом використання фондів на розвиток регіону та змінами після вступу до Євросоюзу. Разом з тим відмітили, що органи місцевого самоврядування є відповідальними перед мешканцями своїх громад, у першу чергу, за створення комфортного та безпечного середовища проживання, надання рівного доступу до якісних послуг. При цьому наголосили, що саме стратегічне управління є головним аспектом активної діяльності щодо забезпечення розвитку громад. Без застосування стратегічного підходу діяльність місцевих органів влади ризикує бути нерезультативною.

12 213 31514    Також було корисним і цікавим для всіх учасників семінару окреслене коло питань головою міської ради Ростиславом БОРТНИКОМ та головою Саранчуківської об’єднаної територіальної громади Володимиром ПЕТРОВСЬКИМ, що дозволило глибоко зрозуміти основні фактори, які визначають стан і розвиток громади, сучасного бізнесу, а також ефективно впливати на них. За словами очільників громад, в основі діяльності об’єднаних територіальних громад є їхні стратегії, у яких громади мають передбачати свій подальший перспективний розвиток, зокрема – створення нових робочих місць, наповнення бюджету, а загалом – покращення життя мешканців громад.

11 410 116     Мирон ЖИБАК    подякував  польським та місцевим  учасникам семінару та висловив побажання на продовження подальшої співпраці з усіх напрямів діяльності.
6 4    Загалом семінар  був дискусійним, масштабним, інформативним, яскравим та корисним для кожного учасника.

Деканат факультету
економіки і природокористування

 

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme