ВП НУБіП України "Бережанський агротехнічний інститут"
ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТУРИЗМУ
  (03548) 2-31-73   E-mail:  ekonom.prurod@gmail.com    Декану факультету
Україна тримає стрій!!!
Featured

Участь НПП і здобувачів вищої освіти факультету економіки і природокористування у Міжнародній науково-практичній конференції "Інноваційний розвиток аграрного сектору економіки в умовах глобальних викликів" у ЗВО "Подільський державний університет"

28 жовтня 2022 р. здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники факультету економіки і природокористування  ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК АГРАРНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ», присвяченій 50-річчю Навчально-наукового інституту бізнесу і фінансів  ЗВО «Подільський державний університет».

 

З привітальними словами та побажанням плідної праці до учасників конференції звернувся  Володимир ІВАНИШИН – ректор університету, доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НААН, заслужений працівник сільського господарства України ЗВО «Подільський державний університет».

 З науковими доповідями на пленарному засіданні виступили представники з ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», ННЦ «Інститут аграрної економіки», Сумського національного аграрного університету, Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, Таврійського державного агротехнологічного  університету імені Дмитра Моторного, Львівського національного університету природокористування та  ЗВО «Подільський державний університет».

 Від імені ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» на пленарному засіданні виступила Світлана СУДОМИР –  доктор  економічних наук, професор, професор кафедри економіки і менеджменту  ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» із доповіддю «СВІТОВИЙ ДОСВІД ГОСПОДАРЮВАННЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ В АГРАРНИЙ СЕКТОР ЕКОНОМІКИ», яка зазначила, що для України головним сьогодні стає не просто аналізування досвіду розвинених країн у втіленні аграрних інновацій, а чітке уявлення, знання про те, як вже відомі інновації втілити в аграрний сектор, адаптувати їх до реалій українського аграрного сектору. Пошук найкращих технологій, визначення способів управління їх втілення у сільське господарство спонукає до розвитку власних здібностей українських аграріїв. Україні необхідно посилити взаємодію між закладами вищої освіти та підприємствами в аграрному секторі, адаптуючи навчальні дисципліни під сучасні потреби ринку. Задля ефективного розвитку та зростання інновацій запропонувала проведення ряду заходів, зокрема: забезпечення необхідного фінансування теоретичних і прикладних наукових розробок; залучення бізнес-структур до фінансування наукових розробок з їх подальшою комерціалізацією та інтеграцією в бізнес-середовище. Також звернула  увагу на оновлення інноваційної інфраструктури та поліпшення міжнародних зв’язків між освітою, наукою та агробізнесом. Проведення даних заходів, як зазначила професор Світлана СУДОМИР допоможе Україні досягти необхідного рівня конкурентоспроможності на світовому ринку агротехнологій, реалізувати науково-технічний потенціал та значно збільшити прибутки в аграрному секторі економіки.

На завершення конференції було підбито підсумки роботи та визначено головні інноваційні стратегії в системі підвищення конкурентоспроможності економіки України.

Відділ навчально-науково-інноваційної діяльності

ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»

Карта повітряних тривог України

Free Joomla templates by Ltheme