6 квітня 2023 р. здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники факультету економіки і природокористування ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції: «ГЛОБАЛЬНІ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ У ГАЛУЗІ НАУК ПРО ЖИТТЯ» у ВП НУБІП України «Ніжинський агротехнічний інститут» з нагоди 125-річчя Національного університету біоресурсів і природокористування України, співорганізатором якої був ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут».
Під час роботи конференції обговорювались питання: загострення проблеми продовольчої безпеки у світі; роль сільського господарства у вирішенні глобальних проблем людства; захист сільськогосподарського товаровиробника та економічна політика протекціонізму АПК; соціальна дезінтеграція та розшарування суспільства в умовах підвищення цін на продовольство; сучасні тенденції у тваринництві; екологічна безпека в умовах глобальних кліматичних змін; біотехнологічні розробки; забезпечення всеосяжної та справедливої якісної освіти; управління та фінанси в АПК.
Від імені ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» на пленарному засіданні виступила Світлана СУДОМИР – доктор економічних наук, професор, професор кафедри економіки і менеджменту ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» із доповіддю: «ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ».
В своїй доповіді професор Світлана СУДОМИР проаналізувала світовий досвід господарювання в аграрному секторі; визначила основні напрями та шляхи впровадження інновацій в аграрному секторі зарубіжних країн; запропонувала вектор впровадження інновацій в аграрний сектор економіки України.
Професор Світлана СУДОМИР відмітила, що успішний розвиток сільськогосподарських підприємств можливий при гармонійній єдності науки і виробництва. Задля ефективного розвитку та зростання інновацій необхідно залучати бізнес-структури до фінансування наукових розробок з їх подальшою комерціалізацією та інтеграцією в бізнес-середовище, що допоможе Україні реалізувати науково-технічний потенціал та значно збільшити прибутки в аграрному секторі економіки.
Підбиваючи підсумки, організатори міжнародної науково-практичної конференції подякували виступаючим за цікаві та змістовні доповіді та побажали всім миру і подальших наукових звершень.