12 квітня 2023 року відбулося обговорення ОПП «Облік і аудит» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти підготовки здобувачів за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування». В обговорені взяли участь роботодавці і здобувачі вищої освіти факультету економіки і природокористування: Володимир ПЕТРОВСЬКИЙ, голова Ради, голова Саранчуківської ОТГ; Марія ЛУК’ЯНОВА, перша заступниця міського голови м. Бережан; Володимир ЦЕПЛІЦЬКИЙ, керуючий відділенням ТВБВ №10019/032 ПАТ «Державний ощадний банк України»; Світлана ТИХА, керуюча Тернопільської філії ПАТ Страхової групи «ТАС»; Володимир ГУМЕНЮК, головний бухгалтер ТОВ «Жива земля Потутори», керівник МПП «Еко-Актив, випускник факультету; Віталій КЛАДОЧНИЙ, директор ПП «Оріон-А»; Ігор ЛУЦІВ, головний економіст ТзОВ «Бучачагрохлібпром»; Сергій БЕРКУТОВ, начальник Бережанської державної податкової служби; Андрій КРИВОКУЛЬСЬКИЙ, голова студентської ради факультету економіки і природокористування; Ніна ЯЦІВ, студентка 4 курсу спеціальності 071 «Облік і оподаткування» ОС «Бакалавр».
У привітальному слові декан факультету економіки і природокористування, к.е.н., доцентка Любов ЯРЕМА відмітила важливу роль співпраці кафедри обліку і аудиту з роботодавцями та подякувала усім стейкхолдерам за участь та активність у сумісних діях для досягнення синергії у пошуку таких освітніх практик, які б сприяли якості підготовки майбутніх фахівців зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування».
Під час зустрічі гарант освітньої програми к.е.н., доцентка Ореста БОДНАР представила ОП «Облік і аудит», ознайомила учасників з її метою та особливостями (унікальністю), детально проаналізувала освітні компоненти та акцентувала увагу на їх значенні у формуванні компетентностей та програмних результатів навчання.
У процесі обговорення Сергій БЕРКУТОВ запропонував оновити перелік вибіркових дисциплін циклу спеціальної (фахової) підготовки.
До дискусії долучився Володимир ГУМЕНЮК, який відмітив важливість зазначених рекомендацій та запропонував підтримати представлену освітню програму.
У процесі обговорення присутні ділились своїм досвідом, думками, ідеями щодо аналізованої ОПП та напрямками її удосконалення.
Стейкхолдери надали пропозиції по вдосконаленню освітніх компонентів, імплементація яких в освітній процес дозволить вдосконалити освітньо-професійну програму відповідно до запитів, потреб зацікавлених сторін та тенденцій розвитку спеціальності, ринку праці. Роботодавці також відмітили, що в представленій ОП наявна достатня кількість ОК, які відображають її особливість.
Усі надані пропозиції будуть розглянуті на засіданні кафедри обліку і аудиту із наступним врахуванням змін у проєкті освітньої програми «Облік і аудит», який розміщено на сайті інституту для обговорення.
Ореста БОДНАР,
доцентка кафедри обліку і аудиту,
гарант ОП «Облік і аудит»