12 квітня 2023 року відбулося обговорення ОП «Економіка підприємства» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти підготовки здобувачів за спеціальністю 051 «Економіка». В обговорені взяли участь роботодавці і здобувачі вищої освіти факультету економіки і природокористування: Володимир ПЕТРОВСЬКИЙ, голова Ради, голова Саранчуківської ОТГ; Марія ЛУК’ЯНОВА, перша заступниця міського голови м. Бережан; Володимир ЦЕПЛІЦЬКИЙ, керуючий відділенням ТВБВ №10019/032 ПАТ «Державний ощадний банк України»; Світлана ТИХА, керуюча Тернопільської філії ПАТ Страхової групи «ТАС»; Володимир ГУМЕНЮК, головний бухгалтер ТОВ «Жива земля Потутори», керівник МПП «Еко-Актив, випускник факультету; Віталій КЛАДОЧНИЙ, директор ПП «Оріон-А»; Ігор ЛУЦІВ, головний економіст ТзОВ «Бучачагрохлібпром»; Сергій БЕРКУТОВ, начальник Бережанської державної податкової служби; Андрій КРИВОКУЛЬСЬКИЙ, голова студентської ради факультету економіки і природокористування; Соломія БОЙКО, студентка 4 курсу спеціальності 051 «Економіка» ОС «Бакалавр».
Захід розпочала декан факультету економіки і природокористування, к.е.н., доцентка Любов ЯРЕМА, яка наголосила на потребі співпраці колективу кафедри економіки і менеджменту із стейкхолдерами з метою обговорення змісту та наповнення освітньої програми, перспектив розвитку та покращення якості освітнього процесу.
Гарант освітньої програми к.е.н., доцент Ірина ГУРСЬКА представила ОП «Економіка підприємства», ознайомивши учасників із метою, особливостями (унікальністю), фаховими компетентностями та програмними результатами навчання, освітніми компонентами програми, структурно-логічною схемою.
До дискусії долучився Володимир ПЕТРОВСЬКИЙ, який запропонував підтримати представлену освітню програму та зазначив, що підготовка фахівців з економіки має важливе значення для розвитку аграрного сектору регіону, особливо у післявоєнний період.
В ході обговорення мав місце активний обмін думками та поглядами стосовно змісту ОПП та напрямів її удосконалення. Серед позитивних рис ОПП учасники заходу підкреслили відповідність змісту підготовки за ОПП сучасним тенденціям розвитку економіки; наявність ґрунтовної практичної підготовки, яка реалізується чотирьома видами практик. Роботодавцями також було зазначено, що в ОПП наявна достатня кількість ОК, які відображають її особливість.
Під час зустрічі було розглянуто і обговорено широке коло питань, що стосуються якості підготовки та працевлаштування випускників спеціальності 051 «Економіка».
Усі пропозиції та побажання будуть розглянуті на засіданні кафедри економіки і менеджменту з метою їх узагальнення та внесення змін у проєкт освітньої програми «Економіка підприємства», який розміщено на сайті інституту для обговорення.
Ірина ГУРСЬКА,
завідувачка кафедри економіки і менеджменту