М. Сервантес
30 років тому відбулося падіння Берлінської стіни – укріпленого кордону, що став одним із символів «холодної війни» та поділу Німеччини. Мур, який був бар'єром для жителів, більмом на карті післявоєнної Європи та предметом невпинної критики, зруйнований 9 листопада 1989 року.
Хто і навіщо побудував стіну довжиною 155 км, шириною 1,20 м, висотою 3,60 м і вагою 2,6 т? Щоб знайти відповідь на це запитання студенти груп ЕкОЕо-11Б разом з викладачем німецької мови Білан Н.М. погортали сторінки історії. Переглядаючи відеоматеріали «Чому з’явився Берлінський мур», «Берлінська стіна – живе уособлення залізної завіси», «Пам’ятати про Берлінський мур» присутні віртуально перенеслися у 1961-1989 рр., на мить стали очевидцями подій минулого: поділу Німеччини на чотири окупаційних сектори, створення ФРН та НДР, будівництва та руйнування Берлінської стіни, об’єднання двох частин міста, двох держав в єдине ціле – німецьку державу з столицею Берлін.
Наступна сторінка історії розповіла про відбудований Берлін та мала екскурсійний характер. Віртуальна подорож столицею Німеччини здійснена у супроводі гіда Назарія Чорного.
Сьогодні про мур, який 28 років наводив жах на усе людство, нагадує East Side Gallery – найдовша галерея під відкритим небом у світі. Мистецтво на залишках Берлінської стіни, яке створили художники з усього світу, приваблює сотні туристів.
Берлін – це сучасне європейське місто, столиця могутньої держави, останню сторінку історії якої не можливо перегорнути, оскільки вона ще не написана.