17 квітня 2024 року відповідно до заходів тижня кафедр економіки і менеджменту та обліку і аудиту відбувся круглий стіл «Академічна доброчесність в освітньому середовищі» для здобувачів вищої освіти факультету економіки і природокористування.
Спікерами заходу були розглянуті наступні питання: сутність та складові академічної доброчесності, форми відповідальності за порушення її правил і принципів; нормативне забезпечення з питань академічної доброчесності; порядок перевірки академічних текстів на наявність запозичень.
Круглий стіл відкрила декан факультету економіки і природокористування, доцент Любов ЯРЕМА, яка привітала всіх учасників та побажала плідної дискусії. У своєму виступі Любов Василівна зосередила увагу на питанні законодавчого регулювання академічної доброчесності, а саме: застосування нормативно-правової бази з питань академічної доброчесності, законів та підзаконних актів, впровадження практик відповідальності за порушення академічної доброчесності.
Цікавою для здобувачів вищої освіти виявилась доповідь «Культура академічної доброчесності», яку презентувала завідувачка навчального відділу, доцент Галина ХРИСТЕНКО.
Старший викладач кафедри інформаційних технологій та вищої математики Богдан РОМАН ознайомив учасників семінару з безкоштовним програмним забезпеченням та онлайн-сервісами перевірки текстових документів на плагіат, а також детально розповів про особливості використання системи «Unicheck» для перевірки кваліфікаційних робіт на ознаки плагіату та звернув увагу присутніх на можливостях програми виявляти різні способи маніпуляцій з текстом.
Здобувачі вищої освіти активно долучалися упродовж заходу до дискусій та обговорення проблем дотримання етичних принципів академічної доброчесності в закладах вищої освіти.
Захід був інформативним та корисним. Учасники круглого столу отримали практичні рекомендації і відповіді на питання, що стосуються академічної доброчесності загалом і окремих її аспектів зокрема.
Формування академічних цінностей та високої академічної культури, соціальної активності та відповідальності у кожного члена інститутської спільноти мають стати ключовими факторами для забезпечення якості вищої освіти та становлення академічно доброчесного суспільства в цілому.
Галина ХРИСТЕНКО,
завідувачка навчального відділу