6 листопада весь цивілізований світ відзначає Міжнародний день попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни та військових конфліктів, який оголосила Генеральна Асамблея ООН. Приймаючи це рішення, вона враховувала, що шкода, яка наноситься навколишньому середовищу після їх закінчення відчувається на стані екосистем і природних ресурсів і часто виходить за межі національних територій та період життя одного покоління. Генеральна Асамблея послалась також на Декларацію тисячоліття ООН, в якій підкреслено необхідність вживати заходи з охорони спільного навколишнього середовища.
Цьогоріч ця проблема відчувається особливо актуально і гостро у нашій державі, через війну, яку розпочала сусідня держава – агресорка проти України. В звязку з цим викладачі кафедри екології, охорони навколишнього середовища і збалансованого природокористування разом із студентами спеціальності 101 «Екологія» провели круглий стіл на тему «Аналіз стану навколишнього середовища України в умовах воєнних дій» . На даному заході викладачі разом із майбутніми спеціалістами – екологами обговорили важливі і болючі питання сьогодення, про завдану колосальну шкоду довкіллю, атмосферному повітрю, земельним та водним ресурсам, біорізноманіттю та обєктам природно-заповідного фонду України.
Також, в ході обговорення , було зазначено, що з перших днів війни Міндовкілля разом підпорядкованими центральними органами виконавчої влади та екоактивістами фіксує усі збитки, які окупант наносить українському довкіллю, розробляють механізми обрахунку заподіяної шкоди, працюють над матеріалами та точними розрахунками. Це необхідно для звернення у Міжнародний суд ООН. Окупант має заплатити за всі злочини проти українського довкілля.
Павлів О.В. завідувач кафедри екології, охорони навколишнього середовища і збалансованого природокористування