15 квітня 2024 р. відбулася міжнародна онлайн-лекція на тему: «Лідерство та керівництво в системі менеджменту» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 073 «Менеджмент».
Її провели:
dr.n.e. Paulina KOLISNICHENKO – prorektor ds. współpracy międzynarodowej WSHIU Akademia Nauk Stosowanych (Poznań, Polska);
д.е.н., професорка Світлана СУДОМИР – професорка кафедри економіки і менеджменту ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут».
В онлайн-лекції д.е.н., професорка, професорка кафедри економіки і менеджменту ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» Світлана СУДОМИР розкрила: поняття та загальну характеристику керівництва; поведінковий підхід до лідерства та ситуаційні підходи до ефективного лідерства.
Під час лекції професорка закцентувалася на тому, що справжній лідер повинен володіти розвинутими комунікативними навичками, вміти не тільки чітко і ясно висловлювати свої думки, а й володіти вмінням зацікавити своєю мовою присутніх, бути впевненим у собі, своїх діях. Щоб стати лідером, потрібно розуміти закони природи і керуватися дарованими вічними цінностями, розвивати культуру взаємної довіри і поваги, адже коли різні люди працюють в одній команді, над одним проєктом, дуже важливо працювати злагоджено, поважати відмінності, надавати творчий простір для інших людей, показувати особистий приклад. Лідер чітко бачить мету і згуртовує людей, створює команду, в якій індивідуальності розкриваються і доповнюють одна одну. Як зазначила професорка, сутність лідера полягає не так у власному розвитку, як у вмінні надихати людей навколо та переконувати їй у їхніх надзвичайних здібностях та цінностях.
Продовжуючи лекцію, dr.n.e. Paulina KOLISNICHENKO – prorektor ds. współpracy międzynarodowej WSHIU Akademia Nauk Stosowanych розглянула теоретико-методологічні засади професійної підготовки управлінців-лідерів в умовах сучасних суспільних трансформацій, де, зокрема, зосередила свою увагу на професійній підготовці лідерів для сфери державного управління у країнах Європейського Союзу, Австралії, Канаді та США.
Лекційне заняття пройшло на високому науковому рівні у доброзичливій атмосфері з вдало підібраного різноманітного презентаційного матеріалу у вигляді слайдів згідно із зазначеною тематикою, було змістовним, інформаційним та корисним, де слухачі мали змогу взяти участь у дискусії, задати запитання лекторам та отримати вичерпні відповіді.