В семінарі взяли участь:
- староста Верхньолипицького старостинського округу Рогатинської міської територіальної громади, Івано-Франківської області Любов КРУГЛА;
- доктор економічних наук, професор, професор кафедри економіки і менеджменту, гарант освітньо-професійної програми «Менеджмент» ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» Світлана СУДОМИР;
- науково-педагогічні працівники кафедри обліку і аудиту ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут»;
- здобувачі вищої освіти спеціальностей 073 «Менеджмент»; 071 «Облік і оподаткування»; 051 «Економіка» ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» .
З привітальними словами та побажанням плідної праці до учасників семінару звернулася к.е.н., доцент, завідувач кафедри обліку і аудиту Оксана СЛИВІНСЬКА, яка підкреслила важливість заходу для здобувачів вищої освіти, адже дані заходи є фактором їх усебічного розвитку, так як зустріч відбувається одночасно як із науково-педагогічними працівниками так і з практикуючим менеджером.
Гарант ОПП спеціальності 073 «Менеджмент», професор Світлана СУДОМИР узагальнила теоретичні підходи до формування обліково-аналітичного механізму менеджменту де відмітила, що результативний обліково-аналітичний механізм як цілісна інтегрована система базується на методології та прогресивній організації обліку, аналізу і менеджменту, кожна з яких має свої специфічні методологічні підходи, тому в цьому плані потрібно проводити наукові дослідження. Акцентувала свою увагу на тому, що при формуванні результативного обліково-аналітичного механізму управління необхідно враховувати всю сукупність вимог ринкового середовища та менеджменту. Лише при такому підході, на думку професора Світлани СУДОМИР, обліково-аналітичний механізм як система в змозі забезпечити результативність функціонування такої підприємницької структури, а також звернула увагу на необхідності забезпечення збалансованості фінансово-управлінського обліку та аналітичних вимог.
На методологічних засадах формування обліково-аналітичного механізму як інтегрованої системи зупинилася староста Любов КРУГЛА, яка зазначила, що методологія функціонування результативного обліково-аналітичного механізму як інтегрованої системи повинна базуватися на вимогах системного підходу.
Завідувач кафедри обліку і аудиту, к.е.н., доцент Оксана СЛИВІНСЬКА, звернула увагу на те, що при формуванні системи обліково-аналітичного механізму, необхідно враховувати, на які цілі, ціннісні орієнтації діяльності підприємницької структури він буде зорієнтований, де зазначила, що в сучасних умовах ринкової економіки одержують розвиток підприємницькі структури з різними цілями, згрупувала дані підприємства в чотири групи, та зазначила, що кожна з них формує відповідно до цілей і задач адекватну систему управління та систему інформаційного його забезпечення, що потребує формування і адекватного обліково-аналітичного механізму.
Про основні напрямки концептуальної стратегії розвитку обліково-аналітичного механізму, які включають: об’єкти обліку та аналізу; обумовленість причини необхідності виділення певних об’єктів обліку та аналізу, а також задачі обліку та аналізу доповіла к.е.н., доцент Орися БОДНАР.
Про розвиток системи та обліково-аналітичного механізму менеджменту в умовах трансформації економічної системи доповіла старший викладач кафедри обліку і аудиту Ірина СТЕМКОВСЬКА.
К.е.н, доцент Володимир ГАБОР доповів про вплив економічної теорії на створення передумов удосконалення методології обліку.
Оксана СЛИВІНСЬКА подякувала учасникам семінару та висловила побажання на продовження подальшої співпраці з усіх напрямів діяльності.
В цілому семінар був інформативним, дискусійним, масштабним, яскравим та корисним для кожного учасника.