На факультеті економіки і природокористування 10 лютого 2021 року відбувся семінар з актуальних питань підготовки магістерських кваліфікаційних робіт за умови дотримання академічної доброчесності для здобувачів вищої освіти спеціальності «Економіка».
Декан факультету Любов ЯРЕМА підкреслила необхідність неухильного дотримання вимог академічної доброчесності, а також наголосила на важливості актуальності та інноваційності тематики досліджень.
Завідувачка навчального відділу Галина ХРИСТЕНКО у своїй доповіді акцентувала увагу присутніх на дотриманні вимог Закону України «Про освіту», а саме статті 42, що присвячена дотриманню вимог з академічної доброчесності у закладах освіти, а також ознайомила із правилами академічної доброчесності у БАТІ, висвітленими у відповідних Положеннях, розміщених на сайті Інституту; основними правилами цитування та посилання при написанні кваліфікаційних робіт; видами порушень академічної доброчесності та їх наслідками для здобувачів вищої освіти. Особливе зацікавлення викликало питання профілактики та запобігання таких порушень, як плагіат та списування.
Богдан РОМАН, відповідальний в інституті за перевірку документів на ознаки плагіату, детально розповів про особливості використання програми «Unicheck» для перевірки кваліфікаційних робіт на ознаки плагіату, звернув увагу присутніх на можливостях програми виявляти різні способи маніпуляцій з текстом та надав змістовні відповіді на запитання учасників семінару.
У режимі презентації та бесіди магістранти ознайомилися з видами недоброчесності, зокрема плагіату, самоплагіату, фальшування, обману, дізналися про види академічної відповідальності за недоброчесність.
Жвава дискусія, міркування присутніх свідчили про високий рівень зацікавленості питаннями академічної доброчесності й готовності магістрантів бути активними учасниками процесу трансформації системи вищої освіти та її імплементації на європейському рівні.