2 квітня 2025 року на факультеті економіки і туризму відбувся практичний семінар на тему «Кар’єрна траєкторія студента на ринку праці».
Спікер семінару – Любов КОРНАК, провідна фахівчиня з профорієнтації Бережанського управління Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості.
Відкриваючи захід, декан факультету к.е.н., доцент Любов ЯРЕМА відмітила, що у сучасному світі, де вимоги до фахівців постійно зростають, молоді люди мають бути готовими не лише до працевлаштування, а також і до активної побудови кар’єри. Послуги, які надає центр зайнятості, спрямовані на допомогу студентам у побудові успішної кар’єри, просуванні на ринку праці, наданні необхідних інструментів та ресурсів для досягнення кар’єрних цілей, а також допоможуть зробити виважений вибір у кар’єрному напрямі.
Декан закцентувала увагу на тому, що студенти, які мають бажання продовжувати навчання на ОС «Магістр» або підвищити свій освітній ступінь, пройти перепідготовку для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці, можуть отримати від держави ваучер на навчання. Також центр зайнятості може надавати безкоштовні курси та проводити тренінги з популярних професій, які мають попит на ринку праці. Це стане у нагоді та допоможе отримати нові навички і кваліфікацію, які підвищують шанси працевлаштуватися.
Любов КОРНАК ознайомила учасників заходу із ситуацією на ринку праці та перспективами його розвитку, також поінформувала про послуги служби зайнятості, в тому числі для студентської молоді. Відмітила, що центр зайнятості надає вичерпну інформацію про популярні професії, очікувану заробітну плату та інші аспекти, які допоможуть зробити виважений вибір у кар’єрному напрямі, а також проводить навчальні семінари і тренінги, де студенти можуть отримати навички пошуку роботи, написання резюме, підготовки до співбесіди, знайти вакансії та налагодити контакти із потенційними роботодавцями. Спікер зосередила увагу на різноманітних програмах і послугах для безробітних, які спрямовані на їхнє працевлаштування й професійний розвиток, наданні консультацій та підтримку для тих, хто має намір розпочати власний бізнес.
Учасникам семінару було доведено умови та порядок отримання ваучера на здобуття освіти за затвердженими спеціальностями, його розмір та хто має право на отримання ваучера. Любов КОРНАК ознайомила присутніх з можливостями перекваліфікації, підвищення кваліфікації й професійного навчання за безоплатними ваучерами, про умови та порядок надання грантів на розвиток і розширення бізнесу.
В ході семінару здобувачам вищої освіти наголошено про важливість проходження практики у роботодавця для отримання першого практичного досвіду роботи, використанні інноваційних сервісів служби зайнятості для презентації себе на ринку праці.
Під час заходу студенти ознайомилися з особливостями ринку праці та адаптації на ньому молодого фахівця. Розглянули найважливіші для успішного працевлаштування уміння: використання джерел інформації про вакансії, складання резюме, підготовка до співбесіди, адаптації на робочому місці. Разом з тим, дізналися про методи пошуку своєї першої роботи, секрети складання успішного резюме та про те, як ефективно презентувати себе роботодавцю на співбесіді.
У свою чергу, самі студенти були активними, ставили ряд цікавих та актуальних питань. Найбільше цікавилися питаннями щодо можливості розпочати власну справу, наскільки суворий контроль за дотриманням податкового законодавства в Україні, про можливість поєднання навчання з працевлаштуванням, як правильно презентувати себе на ринку праці. Семінар був корисним та пізнавальним.
Адміністрація факультету та студенти висловили щиру вдячність Любов КОРНАК і сподівання на подальшу співпрацю із центром зайнятості щодо працевлаштування випускників за фахом.
Деканат факультету економіки і туризму