21 листопада 2013 року Прем’єр міністр України М. Азаров заявив, що він не згідний підписати угоду з Євросоюзом, а пропонував укріпити договір з РФ. Це викликало обурення в парламенті та серед тисяч людей, в основному, молоді, що вийшла на Майдан Незалежності на протести. Цей день став початком Революції Гідності.
29 листопада 2013 року, незважаючи на протести, В. Янукович у Вільнюсі на саміті «Східного партнерства» не підписав Угоди про асоціацію з ЄС. Це викликало новий шквал обурень серед населення України. Революція набрала нових обертів.
З 18 лютого 2014 року на Майдані починаються розстріли. З 23 листопада 2013 року на Євромайдан приїхав студент ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут» Устим Голоднюк, який 30 листопада, перебуваючи у першій лінії оборони, був поранений в голову, в результаті чого йому наклали 12 швів. А 20 лютого, під час розстрілу протестувальників, куля снайпера влучила Устимові в голову. Це смертельне поранення призвело до загибелі Героя.
Щороку, 20 лютого бережанці відзначають День пам’яті Героя Устима Голоднюка. Саме цього дня к.і.н., доц. Олександрою Троханяк. було проведено відкриту виховну годину, присвячену Революції Гідності. Свою доповідь вона підкріпила відповідною презентацією та 4-ма документальними фільмами. Закінчуючи захід, всі присутні, хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героя Устима Голоднюка.