Введення карантину в Україні внесло свої корективи і в навчальний процес нашого навчального закладу вцілому та кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування зокрема. Освітній процес в таких умовах змушений переорієнтовуватись на дистанційні методи навчання. Дистанційне навчання – це технологія, що базується на принципах відкритого навчання, широко використовує комп’ютерні навчальні програми різного призначення та сучасні телекомунікації з метою доставки навчального матеріалу та спілкування безпосередньо за місцем перебування студентів.
Дистанційна освіта — це можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від навчального закладу в будь-який зручний час за допомогою технічного забезпечення (комп’ютера, планшета, смартфона тощо).
Значна частина студентів нашого навчального закладу вже тривалий час використовують платформу навчально-інформаційної системи Moodlе для підготовки до занять та екзаменаційної сесії. Такий підхід вже апробований під час підготовки здобувачів освіти заочної форми навчання. Тому процес переходу інших студентів на дистанційні методи навчання відбувся за налагодженим механізмом. Різниця полягає в переході від безпосереднього проведення лекційно-практичних занять та контролю засвоєння знань до онлайн режиму проведення цих же заходів. Для цього активно використовуються програми для віддаленого зв’язку: Skype, Viber, WhatsApp, форум платформи Moodlе та інші месенджери.
Робота кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування в умовах карантину та переходу на дистанційне навчання передбачає ефективне використання електроних ресурсів навчання (посилання: http://www.nipbati.nubip.edu.ua/course/index.php?categoryid=9).
Викладачами кафедри проводиться постійний моніторинг активності студентів та рівня засвоєння знань. Під час даного процесу проведено опитування, стосовно переваг і недоліків такого способу навчання. Крім того, студенти в разі необхідності, отримують індивідуальну онлайн-консультацію викладача-предметника.
НПП кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування здійснюється активна профорієнтаційна робота в дистанційному режимі Завдяки сучасним комунікаційним системам підтримуються контакти із потенційними вступниками з Бережанського, Козівського, Рогатинського та Косівського районів, визначеними ще у докарантинному періоді.
Також науково-педагогічні працівники кафедри, що виконують обов’язки кураторів підтримують постійний зв'язок із своїми студентами, регулярно цікавляться їхнім станом здоров’я, консультують їх з різних питань, у тому числі дотриманні правил безпеки щодо запобігання такої незвичної і важкої хвороби як COVID-19.