В рамках загальноінститутської студентської наукової конференції 16 листопада 2020 року в дистанційному та очному режимі, з дотриманням всіх правил безпеки, на факультеті економіки і природокористування відбулось секційне засідання «Сучасний стан та перспективи розвитку національної економіки», в якому взяли участь молоді дослідники – магістри, їх наукові керівники, здобувачі вищої освіти ОС «Бакалавр», декан факультету, НПП кафедр економіки підприємства та обліку і аудиту.
Вітаючи учасників секційного засідання, керівник секції к.е.н., доцент, завідувачка кафедри економіки підприємства Ірина ГУРСЬКА наголосила на безпрецедентності і масштабності розгортання у глобальній економіці актуальних питань розвитку агропромислового виробництва, а головну роль у цих процесах відіграє фундаментальна наука, потужним рушієм якої є креативна молодь з числа молодих дослідників і студентів.
У межах конференції були обговорені найбільш актуальні проблеми розвитку національної економіки, питання інновацій в управлінні аграрним сектором економіки, інновацій у фінансовому контролінгу, економіки агробізнесу, специфіці застосування сучасних інформаційних технологій в процесах оптимізації управлінських рішень.
Студенти ІІ курсу магістерської програми «Економіка підприємства»: Федунь Дмитро, Івасів Дмитро, Бойко Олена, Грибовський Олексій та магістерської програми «Облік і аудит»: Бридун Мар’яна, Ригайло Любомир, Стефінів Зоряна, Феняк Мар’яна доповіли про результати досліджень у магістерських роботах, над якими вони працювали протягом року.
Теми наукових досліджень здобувачів вищої освіти третього курсу факультету економіки і природокористування Дунецької Марії, Дранчук Марії, Когут Тетяни, Віятик Людмили, Гранківської Софії, Мищишин Віри, присвячені проблемам регіонального розвитку економіки, сільських територіальних громад, ролі аналізу і контролю в системі управління діяльністю суб’єктів підприємництва, проблемам та специфіці застосування сучасних інформаційних технологій в процесах оптимізації управлінських рішень, оптимізації та управлінню фінансовими та інвестиційними ризиками, моделюванню та прогнозуванню економічних процесів.
Доповіді учасників секційного засідання характеризувалися науковою обґрунтованістю викладеної інформації, дослідницьким характером виконаних студентами робіт, свідчили про активну їх участь у проведенні наукових досліджень та викликали жваві дискусії й обговорення, що підтвердило високий потенціал студентської науки, її тісний зв’язок з господарською практикою та високий інтерес студентів до креативних ідей та проектів. Висловлені у доповідях пропозиції мають практичне та теоретичне значення.
Підбиваючи підсумки секційного засідання, декан факультету Любов ЯРЕМА констатувала, що молоді науковці факультету перебувають на вістрі сучасних наукових тем і напрямків досліджень. Саме у студентській науці криються широкі можливості реалізації молодим поколінням науковців міждисциплінарних підходів у наукових дослідженнях, особливо за умов розбудови глобального науково-дослідного й освітнього простору.
На закінчення Любов ЯРЕМА привітала студентську молодь з Міжнародним днем студента, побажала всім міцного здоров’я і нових звершень.